Anže prvak, Mia podprvakinja

02.02.2016

Kranjski plezalci uspešni na Državnem srednješolskem prvenstvu v športnem plezanju

Avtorica: Meta Cerkovnik iz 2. f

Fotograf: Nejc Cerkovnik iz 4. g

V sredo in četrtek, 27. in 28. januarja 2015, je na Škofijski gimnaziji v Ljubljani potekalo Državno srednješolsko prvenstvo v športnem plezanju. Na njem je nastopilo kar 16 kranjskih gimnazijcev. Tekmovanje je potekalo v štirih skupinah; mlajši (1. in 2. letnik) in starejši (3. in 4. letnik) dijaki in dijakinje posebej. Prvi del tekmovanja je predstavljala lažja smer, katere vrh je pomenil vstopnico za finale. V finalu pa so se pomerili le najboljši. Dijaki brez licence so plezali z varovanjem od zgoraj, dijaki z licenco pa so smer še vpeli. V sredo smo se med seboj pomerili dijaki brez licence. Bilo nas je 11. Med mlajšimi dijakinjami se je bil hud boj saj jih je bilo veliko med seboj izenačenih. S še tremi si je 3. mesto delila Maša Grošelj iz 2. f. to je bil tudi najboljši rezultat tega dneva. V kategoriji starejših deklic pa so si 4. mesto razdelile kar štiri gimnazijke: Neža Vombergar 4 .e,  Petra Podlogar 4. b in Eva Flajnik 4. c. V četrtek so se pomerili dijaki z licencami. Tekmovalo je 5 gimnazijcev. Zaradi odlične pripravljenosti tekmovalcev je bilo tekmovanje zelo uspešno. Srednješolski državni prvak je postal Anže Peharc (4.e). 2. mesto med mlajšimi dijakinjami je Mia Krampl iz 1. e,  odlično 3. mesto pa Aleš Peharc iz 2. e.