Dekleta zmagala, fantje dvakrat klonili

15.12.2014

19. vznemirljivo športno srečanje med Škofijsko klasično gimnazijo in Gimnazijo Kranj postreglo s štirimi tekmami.

Avtorja: Ana Žontar in Urban Janjič iz 2. f

Tradicionalno 19. športno srečanje Gimnazije Kranj in Škofijske klasične gimnazije se je odvijalo v četrtek, 11. 12. 2014. Letos je bilo prvo leto, ko sta šoli med seboj odigrali kar 4 tekme. Prvi tekmi na sporedu sta bili ženska in moška odbojka.

Dekleta so brez težav odpravila Škofijsko klasično gimnazijo z 2 : 0. V prvem setu so Kranjčanke že na začetku povedle z 10 : 1, tako da je bil ta hitro odločen. Končal se je s 25 : 7 v prid gimnazijk iz Kranja. V drugem setu je bila podobna slika in igralke Škofijske klasične gimnazije so na koncu klonile s 25 : 3. Tako so dijakinje kranjske gimnazije potrdile status favoritinj.

Na drugem igrišču se je odvijala čisto drugačna tekma. Odbojkarji Gimnazije Kranj so v prvem setu lovili zaostanek za Škofijsko klasično gimnazijo, na koncu pa so podlegli s 25 : 17. Drugi set se je končal podobno, s 25 : 18 v prid Škofijske klasične gimnazije. Kranjčani so tako tudi zaradi poškodb pomembnih igralcev klonili z 2 : 0.

Po prvem delu je bil rezultat med gimnazijama v zmagah 1 : 1. Naslednji so na parket stopili košarkarji. Kljub borbi jim je zmanjkalo nekaj sreče, po napeti končnici so namreč Ljubljančani zmagali za pet točk, a lahko bi bilo ravno obratno. Tako so gostitelji povedli z 2 : 1.

Zadnji športni obračun med gimnazijama je bil futsal. Po prvem polčasu so nogometaši z dresi Gimnazije Kranj odšli na odmor z minimalno prednostjo. V drugem polčasu so dodali še dva zadetka in strli upor domačinov, ki so ob izteku tekme zadeli častni gol za 3 : 1. Gimnaziji sta se razšli s prijateljskim rezultatom 2 : 2, oblikovan kup plastike, poimenovan pokal, pa naj Ljubljančani kar obdržijo.