Dosežki dijakov Gimnazije Kranj


30.06.2018

Na tekmovanjih iz znanja so kranjski gimnazijci osvojili 5 medalj na olimpijadah, 40 zlatih priznanj, 62 srebrnih in 443 bronastih.

 

Avtorica: Evelina Stare

 

Končno smo tudi kranjski gimnazijci dočakali zadnji šolski dan, ki smo ga obeležili oziroma zaključili s prireditvijo, kjer so se podeljevale nagrade in priznanja najboljšim dijakom. Zahvale in nagrade so prejeli vsi, ki so bili na kakršenkoli način v ponos šoli na različnih področjih; od dramskega krozka, pevskega zbora, bralnega in literarnega krožka, Cankarjevega tekmovanja, impro lige, šahistov, MEPI-jevcev do vseh olimpijad in športnih dosežkov. Letos je bilo podeljenih kar 45 malih plaket, katere kriteriji so učni uspeh z oceno 5.0, odličnost na maturi, ali doseženo 1. mesto na državnih tekmovanjih. Ponosno pa izpostavljamo dejstvo, da so veliko plaketo prejeli: Kaja Kurent iz 4. d, Gašper Košir iz 2. b, Tevž Lotrič iz 2. a in pa Jože Gašperlin iz 4. h, ki bo zaradi svojih izjemnih dosežkov nagrajen z izletom na Dansko. Skozi vse leto smo tudi skrbno beležili in seštevali, kako uspešni smo bili posamezni razredi od prvega do tretjega letnika; zmagovalni razred pa je 3. c, ki septembra odide na nagradni izlet. Zraven vseh diplom in priznanj so bila podeljena tudi darila, za katera se imamo zahvaliti direktorju Iskre Mehanizmi Marjanu Pogačniku, ki je bil letošnji pokrovitelj prireditve in je Gimnaziji daroval 3.000 evrov. Prireditev so  popestrili tudi naši dijaki z raznovrstnimi točkami; med drugim so nastopile tudi plesna skupina Frike in Adis Bešić, ki se lahko pohvali z uspešnim nastopom beat-boxanja. Prireditev se je končala ob 13.00, dijaki pa smo se veselo odpravili uresničevat poletne fantazije.

 

Nagrade in priznanja

Na tekmovanj iz znanja prejetih  443 bronastih, 62 srebrnih in 40 zlatih priznanj in  5 medalj z olimpijad.

Odlični:

v 1. letniku:  51 odličnih + 4 odlični s 5.0 = skupaj 55

v 2. letniku: 54 odlični + 12 odličnih s 5.0  = skupaj 66

v 3. letniku: 52 odlični + 12 odličnih s 5.0  = skupaj 64

v 4. letniku: 68 odličnih + 8 odličnih s 5.0 = skupaj 76 (brez 4.h!!!!)

Skupaj torej: 225odličnih + 36 odličnih s 5.0 = skupaj 261  (brez 4.h!)

 

VELIKA PLAKETA

Kaja Kurent, 4. d

na olimpijadi iz ruščine osvojila 2. mesto.

Gašper Košir, 2. b  

za osvojeno zlata medalja na olimpijadi iz naravoslovja za 3. mesto,

za zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike in

za zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike (7. mesto).

Tevž Lotrič, 2. a

za tretje mesto in osvojeno zlato medaljo na olimpijadi iz naravoslovja,

državni prvak iz logike,

na državnem tekmovanju iz fizike je bil tretji,

na državnem tekmovanju iz informatike četrti,

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike.

Jože Gašperlin, 4. h

za štiriletni odlični uspeh s samimi peticami,

državni prvak iz informatike,

za zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike.

Naj spomnimo na še njegove dosežke preteklih let:

3. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz kemije (1. g)

kemijski državni prvak (2. g)

bronasto medaljo na kemijski olimpijadi (3. h)

drugo nagrado in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz fizike (3. h).

 

MALA PLAKETA

Malo plaketo  za izjemne tekmovalne dosežke:

Marcel Malovrh, 2. a 

za osvojeno bronasto medaljo na olimpijadi iz naravoslovja in

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz astronomije.

Job Stopar, 2. b

za osvojeno medaljo na balkanski geografski olimpijadi in

za 2. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz geografije.

Ronja Čeferin, 2. e

za osvojeno medaljo na balkanski geografski olimpijadi in

za odličen uspeh s samimi peticami v spričevalu in

osvojeno  zlato priznanje na državnem tekmovanju iz geografije ter

zlato priznanje na državnem tekmovanju v poznavanju sladkorne bolezni.

Neja Zupan, 4. h

državna prvakinja iz slovenščine.

Neža Sodnik iz 4. a

državna prvakinja v poznavanju flore.

Katja Konc, 4. a

državna prvakinja v poznavanju flore,

ki ima v spričevalu zapisane same petice.

Zala Blaznik, 2. č

za odličen uspeh s samimi peticami v spričevalu in osvojeno

1. mesto in zlato priznanje na državnem novinarsko ekološkem tekmovanju Zeleno pero.

Neža Peternel, 2. a

za odličen uspeh s samimi peticami v spričevalu in osvojeno

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike.

Žan Žnidar, 2. b

za odličen uspeh s samimi peticami v spričevalu in osvojeno

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz kemije.

Karmen Jošt, 3. h

                Za odličen uspeh s samimi peticami v spričevalu in osvojeno 

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine.

Jan Krajnik, 3. c

                Za odličen uspeh s samimi peticami v spričevalu in osvojeno

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine.

Brina Skaza, 2 .c 

za odličen uspeh s samimi peticami v spričevalu.

Brina je državna prvakinja iz ruščine.

Tjaša Sušnik, 1. f 

za odličen uspeh s samimi peticami v spričevalu in osvojeno

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz naravoslovja (2. mesto),

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike (9. mesto),

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz kemije.

Helena Potočnik, 2. c

za odličen uspeh s samimi peticami v spričevalu in osvojeno

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike in

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz biologije.

Neli Mrkun, 1. c

za odličen uspeh s samimi peticami v spričevalu in osvojeno

zlato priznanje na državnem tekmovanju iz biologije (3. mesto).

 

Malo plaketo  za odličen uspeh s samimi peticami v spričevalu:

Katarina Miklavčič, 4. a

Maša Vehovec, 4. a 

Neža Pogačar, 4. b

Grašič Ema, 4. c

Pia Kravanja, 4. d

Aleksandar Kočoski, 4. f

Adriana Mediževec, 4. f

Ema Šumi, 3. a

Katra Bergant, 3 .b

Pia Urbanc, 3 .č

Taja Basaj 3. d

Izabela Potočnik, 3. d

Klara Gačnik, 3. h

Tinkara Krišelj, 3.h

Pia Mohorič Tomažin, 3. h

Tadej Rajgelj, 3. h

Monika Seliškar, 3. h

Ema Grmek, 2. a

Martina Potočnik, 2. c

Ajda Kmetič, 2. č

Nuša Šimnovec, 2. d

Tina Urh, 2. e

Jakob Dollhar, 2. e

Jovanović Maks,  1. a

Pia Kristanc, 1. f

 

Malo plaketo  za prispevek k ugledu Gimnazije Kranj

Gal Nagode, 4. b

za zgledno vodenje dijaške skupnosti,

za večletno vodenje tehnične ekipe,

za sodelovanje pri snemanjih mednarodnega filma SyngDOC, koncertov in šolskih prireditev

Juš Hrastnik, 4. h

za vodenje montaže in postprodukcije Velikega božičnega koncerta 2017,

za snemanje mednarodnega filma SyngDOC,

za snemanje koncertov in drugih šolskih prireditev.

Aljaž Lavtižar, 4. d

za promocijo Dron sekcije,

sodelovanje pri snemanjih mednarodnega filma SyngDOC, koncertov in šolskih prireditev.

Dan Ažman, 4. d

za večletno predsedovanje orkestru,

skrbel je za zvok na vseh šolskih koncertih v času njegovega šolanja.

 

Malo plaketo  za športni dosežek:

fantovska odbojkarska ekipa Gimnazije Kranj – državni prvaki:

Domen Blaznik, 4. e

Aljoša Žižmund, 4. e

Andraž Stružnik, 3. e

Miha Osojnik, 3. e

Van Vizovišek, 3. e  

David Golob, 3. h

Anže Jarc, 1. a

Matic Fajfar, 1. b

Žak Lukšič, 1. b

Martin Grmek, 4. e - trener

 



   
         
   

Uporabne povezave

2017 2018 2019
avgust september oktober
p t s č p s n
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sledite Gimnaziji Kranj na:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Sodelujemo z: