Državno tekmovanje iz zgodovine


27.03.2014

V soboto, 22. marca 2014, je v Slovenski Bistrici potekalo državno tekmovanje iz znanja zgodovine. Udeležilo se ga je kar 6 dijakov naše šole, ki so med veliko konkurenco na šolskem tekmovanju pokazali največ zgodovinskega znanja in splošne razgledanosti. Skupaj z mentorjem prof. Markičem smo se željni novih uspehov in priznanj že zgodaj zjutraj odpravili na pot v daljno Slovensko Bistrico. Po otvoritveni slovesnosti smo pisali test, takoj po kratkem premoru pa je sledil še terenski del, kjer smo morali pokazati izjemno natančno poznavanje krajevne zgodovine in zmožnost orientacije po mestu. Očitno se je trdo delo in učenje 'učiteljice življenja' obrestovalo, saj smo kar štirje učenci naše šole osvojili zlato priznanje iz znanja zgodovine. Zlata priznanja smo osvojili: Ervin Smajič, Rok Oblak, Lovro Habjan in Vid Žepič, ki je edini v zgodovini tega tekmovanja na državnem tekmovanju dosegel vse možne točke, hkrati pa je bilo to zanj tretje zaporedno prvo mesto. A uspehov in zmag ni bilo konec s tem. Naša šola je tudi gladko pometla s konkurenco v ekipnem delu in osvojila 1. mesto ter s tem ponovila lanski dosežek. Na tekmovanju se je pokazalo, da je naša Gimnazija Kranj šola odličnih zgodovinarjev, in upamo, da se bo ta tradicija nadaljevala tudi v prihodnje.
Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili tudi našemu dragemu profesorju Markiču za žrtvovani dragoceni čas, trud in piškote pri dodatnem pouku zgodovine.
Ervin Smajič, 2. d


   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
julij avgust september
p t s č p s n
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se