Košarkarice Gimnazije Kranj ostale brez polfinala

12.03.2015

Prekratka klop je pomagala Bežigrajkam in Novomeščankam.

Avtor: Nina Jesenšek

Košarkarice Gimnazije Kranj so se v ponedeljek, 9. marca 2015, skupaj z navijači iz 2. f odpravile na državno košarkarsko prvenstvo v Novo mesto. V dvorani Marof so se najprej pomerile s sovrstnicami Gimnazije Bežigrad. V prvih treh četrtinah so se Kranjčanke enakovredno kosale z nasprotnicami, saj je bil rezultat pred začetkom zadnje četrtine 44 : 49 v prid Gimnazije Bežigrad. V zadnjem delu tekme pa naše košarkarice zaradi krajše klopi niso več mogle slediti nasprotnicam in so tako izgubile z rezultatom 53 : 69. Časa za odmor ni bilo veliko, saj je kmalu sledila še tekma z Gimnazijo Novo mesto. Kljub dobremu začetku predstavnic Gimnazije Kranj pa je igralke kmalu dohitela utrujenost s prve tekme, zato so zmago slavile domačinke z rezultatom 58 : 42. S tema porazoma so dijakinje Gimnazije Kranj zaključile z nastopi na državnem prvenstvu srednjih šol. Kljub temu si igralke zaslužijo pohvale za prikazano borbeno igro, pohvaliti pa velja tudi zveste in glasne navijače. Igralke, ki so zastopale Gimnazijo Kranj, so: kapetanka Maja Jakobčič, Maruša Seničar (poškodovana), Maja Zajc, Nina Jesenšek, Žana in Živa Sotelšek, Tjaša Gaberc, Nadja Romšek in Eva Bajželj. Trenerja sta Janez Mali in Martin Gorenec.

Rezultati:

Gimnazija Kranj : Gimnazija Bežigrad  53 : 69 (18 : 13, 15 : 16, 11 : 20, 9 : 20)

Strelke: Jesenšek 28, Jakobčič 10, Sotelšek Živa 8, Zajc 5, Gaberc 2.

Gimnazija Novo mesto : Gimnazija Kranj 58 : 42 (11 : 12, 12 : 9, 21 : 12, 11 : 9)

Strelke: Jakobčič 16, Jesenšek 8, Gaberc 6, Zajc 5, Sotelšek Živa 3, Sotelšek Žana 2, Romšek 2.