Kranjski gimnazijci državni prvaki v štafeti in podprvaki v skoku v višino in teku na 400 m

27.05.2016

Srednješolsko državno tekmovanje v atletiki Gimnaziji Kranj prineslo vrsto odličij

Avtorica: Monika Podlogar iz 3. b

V sredo, 18. maja 2016, je bilo v Domžalah državno srednješolsko prvenstvo v atletiki. Dijakinje in dijaki Gimnazije Kranj so dosegli odlične rezultate. Prvič v zgodovini naše gimnazije je namreč štafeta dijakov na 4 x 100 m osvojila prvo mesto. Državni prvaki so tako postali Nejc Osterman iz 3. a, Rok Markelj iz 1. e, Domen Marš iz 4. e in Rok Ferlan iz 3. a. Monika Podlogar iz 3. b je postala državna podprvakinja v skoku v višino s preskočenimi 170 cm, drugo mesto v državi pa je osvojil tudi Rok Ferlan v teku na 400 metrov s časom 48,39 s. Petra Rahne iz 3. č je bila v skoku v daljino peta (557 cm), prav tako je peti v cilj teka na 1000 m pritekel Rok Markelj iz 1. e s časom 2:35:18, Domen Marš pa je na 1000 m osvojil 10. mesto (2:38:42). Jakob Kocjančič iz 4. a je zasedel 9. mesto v suvanju krogle z rezultatom 12,42 m. Na državnem tekmovanju je nastopila tudi ženska štafeta 4 x 100 m v postavi Urša Rožman iz 1. e, Manca Merzel iz 2. e, Monika Podlogar iz 3. b in Petra Rahne iz 3. č. Dijakinje so osvojile 8. mesto.