Monika Rozman iz 4. a je državna šahovska prvakinja, Zala Urh iz 2. a osvojila 3. mesto

16.05.2019

Na državnem prvenstvu članov in članic v šahu nastopilo deset šahistk, med njimi dve kranjski gimnazijki.

Avtorica: Monika Rozman iz 4. a

Med prvomajskimi počitnicami je v Radencih potekalo državno prvenstvo članov in članic v šahu. Prvenstva sta se udeležili tudi dijakinji 2. in 4. letnika, Zala Urh iz 2. a in Monika Rozman iz 4. a. Prvenstvo za članice je bilo zaprto, pravico do nastopa pa je imelo le 10 najboljših igralk Slovenije. Vsaka je igrala z vsako, torej je vsaka odigrala 9 partij. Vsak dan je bila odigrana le ena partija, kar pomeni, da je tekmovanje trajalo kar 9 dni. Tekmovanje je bilo napeto že od samega začetka. Po naključnem žrebu parov sta naši tekmovalki igrali prav v prvem kolu in sta remizirali. Vrh pa je tekmovanje doseglo ravno v zadnjih dveh partijah, ko se je vse skupaj odločalo za boj za prva tri mesta. Po hudi borbi v zadnjem kolu je Monika postala zmagovalka državnega prvenstva, kar jo je posledično povzpelo v ekipo državne reprezentance, Zala pa si je z dvema zmagama v zadnjih dveh kolih priborila 3. mesto. Dijakinji uspeha nista pričakovali, zato sta bili stopničk še toliko bolj veseli.