Na gimnaziji svet stoji


24.06.2013

164 odličnih dijakov Gimnazije Kranj. 490 dijakov je prejelo priznanja. Kar šest dijakov je prejelo Veliko plaketo Gimnazije Kranj

 

avtorica: Anja Kišek iz 2. c

Gimnazija Kranj, 24. junij 2013

 

Na deževno dopoldne, 24. junija 2013, se je po delitvi spričeval na Gimnaziji Kranj odvijala prireditev Dosežki naše šole, namenjena dosežkom naših dijakov. Poleg najzaslužnejših za obstoječi sloves gimnazije so se zbrali tudi drugi dijaki, profesorski zbor z ravnateljem na čelu ter mnogi starši.

Uvodoma nas je pričakal gimnazijski dekliški pevski zbor, ki je slovesnost odprl s slovensko himno, nato pa je vse udeležence nagovoril ravnatelj mag. Franc Rozman.  Opozoril je na presenetljivo število dijakov z odličnim uspehom ter vse, ki so svojo vedoželjnost, umske in športne sposobnosti usmerjali v obšolske dejavnosti ter bili pri tem sila uspešni. S tem je podkrepil dejstvo, da so kranjski gimnazijci ne le smetana kranjske mladine, temveč tudi bodoči intelektualci z razgledanostjo ter širokim naborom zanimanj.

Podeljenih 6 Velikih plaket Gimnazije Kranj in 34 Malih plaket Gimnazije Kranj

Sprva so bili na oder povabljeni učenci, ki so letošnje leto končali s povprečno oceno 5,0, nato pa še vsi dijaki, ki so osvojili vsaj tretje mesto na športnih tekmovanjih ali vsaj deseto na tekmovanjih iz znanja. Da naštevanje ne bi bilo preveč suhoparno, je ambient zopet poživil gimnazijski zbor, pridružila pa se jim je tudi zanimiva zasedba Katje Kavčič (flavta), Anje Kišek (flavta) ter Maja Vlašiča (kitara). Sledila so priznanja na področju športa, glasbe, šaha ter projekta MEPI, kar dokazuje, da gimnazijci sodelujemo tudi na izvenšolskih projektih ter šola to zna ceniti. Skupek najboljših dijakov je bil deležen male in velike plakete Gimnazije Kranj, ki zajema tako učni uspeh, športne dosežke, raziskovalne naloge ter dosežke na tekmovanjih. Malo plaketo so prejeli: Manca Urh, Anže Peharc, Katja Rakovec, Cene Prevc, Krištof Brezar, Lara Ekar Grlj, David Dolhar, Ana Tacer, Gašper Žun, Bine Pevec, Vid Žepič, Rok Oblak, Ajda Remškar, Katarina Pivk, Eva Lampret, Matic Tavčar in Andraž Slatnar. Velika plaketa je namenjena dijakom višjih letnikov, katerih  šolanje je bilo zaznamovano z nenehnimi uspehi na vseh že prej naštetih področjih. Nagrajenci so Urša Bežan, Matej Mohorič. Eva Mežnaršič, Sara Ručigaj, Nika Osel ter Ivan Smiljanić.

Gimnazija Kranj naj ostane na tej poti

Gimnazija Kranj je še enkrat dokazala, da izobražuje za znanje dovzetne dijake, v njih odkriva talente ter jim znanje kvalitetno ponuja tudi v obliki nadstandardnega dela po pouku. V interesu vseh je, da se to v čim večjem številu ohrani in da bi tudi naslednje generacije šle po stopinjah letošnjih uspehov oziroma jih presegle.



Dosežki naše šole 2013

 


Zahvala za požrtvovalno delo

 

Zahvalo za požrtvovalno delo na področju šolskih in izvenšolskih dejavnosti podelimo načeloma dijakom četrtega letnika za vsaj triletno delo  pri:

 

·          izvenšolskih dejavnostih, na kulturnih prireditvah in v krožkih,

·          pouku, interesnih dejavnostih in drugih dejavnostih šole,

·          uspešnem udejstvovanju na šolskih športnih ali drugih tekmovanjih in srečanjih dijakov z različnih področij znanja in delovanja,

·          prizadevnem delu v oddelčni skupnosti dijakov ali skupnosti dijakov šole,

·          prostovoljnem delu,

·          drugih dejavnostih, ki jih ravnatelj, učiteljski zbor šole ali razrednik in mentorji ocenijo kot primerne za razlog.

 

Za štiriletno sodelovanje v dekliškem pevskem zboru prejmejo zahvalo:

 

Katarina Pivk

4A

Nuša Cvjetičanin

4D

Tamara Pepelnik

4E

Maja Urh

4G

Kristina Špec

4H

Meta Jazbinšek

4H

 

Za štiriletno sodelovanje v orkestru Gimnazije Kranj prejmejo zahvalo:

 

Simon Šenk

4A

Gašper Globočnik

4C

Žiga Jan Krese

4E

Jaro Veselinovič

4F

Sara Indihar

4G

 

Za uspešno nastopanje na šolskih športnih tekmovanjih v odbojki prejmejo zahvalo:

 

Gal Hafner

4A

Svit Hafner

4A

Miha Marolt

4C

Špela Chvatal

4D

Pia Gornik

4D

 


Za uspešno nastopanje na šolskih športnih tekmovanjih v rokometu prejmejo zahvalo:

 

Monika Pušić

4D

Sabina Benedičič

4D

Anja Grašič

4D

 

Zahvalo za štiriletno sodelovanje pri litararno-novinarskem krožku ter pri pripravah na Cankarjevo tekmovanje prejmejo:

 

Nina Brezar

4B

Ana Kalamutova

4B

Ana Veronika Kralj

4B

Jera Oražem

4C

 

Zahvalo prejmejo še:

 

Jana Čimžar

4A

Štiriletno prizadevno delo v dramskem krožku

Aleks Peternel

4E

Prizadevno delo v oddelčni skupnosti dijakov in skupnosti dijakov šole - predsednik dijaške skupnosti Gimnazije Kranj

Anže Božič

4E

Uspešno nastopanje na šolskih športnih tekmovanjih v atletiki

Jure Ribnikar

4E

Uspešno nastopanje na šolskih športnih tekmovanjih v košarki

Janez Prosen

4G

Uspešno nastopanje na šolskih športnih tekmovanjih v nogometu

Anja Stenovec

4E

Uspešno nastopanje na šolskih športnih tekmovanjih v smučanju

 


Pohvalo za dosežene rezultate na področju šolskih in izvenšolskih dejavnosti

 

 

Pohvale za dosežene rezultate na področju šolskih in izvenšolskih dejavnosti podelimo za:

 

·          osvojeno zlato priznanje na tekmovanjih iz znanja, vendar največ do 10. mesta,

·          uvrstitev do 3. mesta na državnih ali mednarodnih športnih in drugih tekmovanjih.

 

Anže Pipan

1B

Zlato priznanje na državnem tekmovanju iz biologije za Proteusovo nagrado

Klara Svetina

1B

Zlato priznanje na državnem tekmovanju iz biologije za Proteusovo nagrado

Eva Flajnik

1C

2. mesto na državnem tekmovanju v športnem plezanju

Katja Draksler

1C

3. mesto na državnem tekmovanju v športnem plezanju

Zala Sekne

Zlato priznanje na državnem tekmovanju iz biologije za Proteusovo nagrado

4. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz kemije

Hana Čadež

3. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Anja Neža Šmid

1G

3.mesto na državnem srednješolskem prvenstvu v atletiki

Domen Gabrijel

1G

Zlato priznanje in 5. mesto na državnem tekmovanju v informatiki

Urša Uršič

2A

6. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju v znanju ruskega jezika

Jaš Šemrl

2A

Zlato priznanje in 8. mesto na državnem tekmovanju v informatiki

Urška Medved 2

2B

Zlato priznanje na državnem tekmovanju iz biologije za Proteusovo nagrado

Leon Horvat

2B

7. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Anja Kišek

2C

5. mesto in zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju v znanju slovenskega jezika

Ajda Šifrer

2E

3. mesto na srednješolskem državnem prvenstvu v plavanju.

Lara Oblak

2E

Zlata nagrada na državnem tekmovanju v poznavanju sladkorne bolezni

Maruša Hrobat

2F

3. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju v znanju ruskega jezika

Ambrož Pivk

2F

5. mesto in zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju v znanju slovenskega jezika

Lija Gantar

3A

9. mesto in zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju v znanju slovenskega jezika

Simon Udir

3D

Srebrno priznanje za raziskovalno nalogo »Vpliv Greenovega elastičnega polja na nastajanje struktur prstnega odtisa v kristalih« na področju fizike

Andraž Oštrek

3F

Zlato priznanje na državnem tekmovanju iz biologije za Proteusovo nagrado

8. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike

4. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz kemije

Aleksandra Uzar

3G

6. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju v znanju ruskega jezika

Maruša Šmigoc

3G

7. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju v znanju ruskega jezika

Jera Sitar

3G

8. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju v znanju ruskega jezika

Ajda Remškar

3H

3. mesto na državnem tekmovanju v športnem plezanju

Jan Kozinc

4A

1. mesto na državnem šolskem tekmovanju v streljanju z zračno puško


 

Nina Brezar

4B

2. mesto in zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju v znanju slovenskega jezika

Jaka Lombar

4H

8. mesto in zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju v znanju slovenskega jezika

 

Zaradi velikega števila nagrajenih dijakov naslednje nagrade prevzamejo mentorji dejavnosti!

 

Pohvalo za osvojeno 1. mesto v plesu s skupino FRIKE prejmejo:

 


Špela Alič

1G

Karmen Mohorič

2A

Nina Iličič

2D

Maja Umek

2D

Tina Umek

2E

Klavdija Poklukar

2E

Nika Jaki

2F

Karmen Porenta

2F

Monika Koren

3B

Anja Karafatska

3C

Urška Vrbinc

4H


 

Pohvalo za bronasto priznanje v projektu MEPI prejmejo:

 


Nejc Blaznik 1

2A

Matic Orehar

2B

Gašper Pogačar

2B

Andrej Logonder

2B

Nejc Balantič

2B

Tilen Kristanc

2B

Urška Medved 1

2B

Živa Sodja

2D

Tjaša Laibacher

2F

Jan Vidmar

2G


 

Pohvalo za srebrno priznanje v projektu MEPI prejmejo:

 


Iza Krampl

3B

Iza Ana Drinovec

3D

Vita Polajnar

3D

Miha Povšin

3D

Ana Štern

3F

Domen Kern 1

3G

Rok Škrlep 1

3G

Jure Mubi

3H


 

Pohvalo za zlato priznanje v projektu MEPI prejmejo:

 


Gašper Gašpirc

4A

Andraž Orehar

4A

Aljaž Kern

4A

Jera Oražem

4C

Anka Kavčič

4C

Gregor Bajsič

4H


 


Pohvalo za odlične rezultate v ciklusu turnirjev državne šahovske lige prejmejo:

 

Katarina Legat

3A

Prvo mesto

Rihard Kopač

3G

Prvo mesto

Nejc Blaznik 2

2A

Drugo mesto

Rok Škrlep 2

3G

Drugo mesto

Domen Kern 2

3G

Tretje mesto

 

Gimnazija Kranj podeljuje pohvalo tudi pevskemu zboru Carmen Manet, v katerem nastopajo sedanje in nekdanje gimnazijke.

 

Zbor je dosegel dve platinasti priznanji na tekmovanju za nagrado Xinghai in zmago v predtekmovalni kategoriji Jazz, pop, gospel v Guangzhouju na Kitajskem. K uspehu so pripomogle naslednje dijakinje:

 


Ernestina Jošt

2A

Eva Štirn

2H

Manca Zupan

3D

Urša Kavčič

3B

Polona Tušar

3H

Tjaša Kern

3H

Živa Križaj

4A

Katarina Pivk

4A

Tamara Pepelnik

4E

Kristina Špec

4H

Meta Jazbinšek

4H


Mala plaketa

 

Malo plaketo podeljujemo za:

 

·          odličen uspeh s povprečno oceno 5.00, 

·          odličen uspeh na maturi  (število doseženih točk: 30–33 ),

·          doseženo 1. mesto na šolskih tekmovanjih na državni ravni iz znanja in na tekmovanjih Gibanje znanost mladini in

·          dosežke na ostalih tekmovanjih, ki jih glede na pomembnost tekmovanja in delo dijaka v šoli ovrednoti in predlaga komisija.

 

Ravnatelj lahko predlaga dijaka za malo plaketo, čeprav ne izpolnjuje zgoraj navedenih pogojev.

 

Letos prejmejo malo plaketo za odličen uspeh s povprečno oceno 5.0 naslednji dijaki:

 

Manca Krivec

1B

Zale Sekne

Neža Vombergar

1E

Mark Jarc

1G

Jaš Šemrl

2A

Leon Horvat

2B

Maruša Hrobat

2H

Andrej Rus

3A

Špela Pogačnik

3D

Miha Rot

3F

Ema Žmitek

3F

Jana Čimžar

4A

Aljaž Kern

4A

Kristina Praprotnik

4A

Ana Kalamutova

4B

Ajda Mršek

4C

Urška Šmid

4E

 


Malo plaketo prejmejo tudi:

 

Manca Urh

1C

mladinska svetovna prvakinja v karateju kate 2012

Anže Peharc

1E

mladinski svetovni prvak v plezanju 2012

1. mesto na državnem tekmovanju v športnem plezanju

3. mesto na tekmovanju za European Youth Cup v Kranju

Katja Rakovec

1F

Prva nagrada na literarnem natečaju Evropa v šoli 2012/2013

Cene Prevc

2B

prvo mesto v skupnem seštevku FIS pokala v skokih 2012

Krištof Brezar

2C

mladinski prvak po evropskem kriteriju v drsanju 2012

Lara Ekar Grlj

2G

1. mesto in Grosmannova nagrada za kratko zgodbo na tekmovanju, ki ga organizira AGRFT

David Dolhar

2H

Odličen uspeh s povprečno oceno 5.0

1. mesto na državnem tekmovanju na temo poznavanja življenja in dela Rudolfa Maistra

Ana Tacer

3B

Odličen uspeh s povprečno oceno 5.0

1. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju v znanju angleškega jezika

Gašper Žun

3B

Zlato priznanje za raziskovalno nalogo »Inhibitorno delovanje Pepsi na delecijske mutante kvasovke Saccharomyces cerevisiae« na področju biologije

Bine Pevec

3C

mladinski svetovni podprvak v balinanju v dvojicah 2012

Vid Žepič

3D

Odličen uspeh s povprečno oceno 5.0

1. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz zgodovine

1. mesto na državnem tekmovanju na temo poznavanja življenja in dela Rudolfa Maistra

1. mesto v ekipnem državnem tekmovanju v zgodovini.

 

Srebrno priznanje za raziskovalno nalogo »Vpliv Greenovega elastičnega polja na nastajanje struktur prstnega odtisa v kristalih« na področju fizike

 

Bronasto priznanje raziskovalno nalogo »Univerzalnost makiavelističnih mehanizmov« na področju zgodovine in umetnostne zgodovine

Rok Oblak

3D

Odličen uspeh s povprečno oceno 5.0

Srebrno priznanje za raziskovalno nalogo »Vpliv Greenovega elastičnega polja na nastajanje struktur prstnega odtisa v kristalih« na področju fizike

Ajda Remškar

3H

1. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

8. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike

Uvrstitev na mednarodno lingvistično olimpijado

Katarina Pivk

4A

Zlato priznanje za raziskovalno nalogo »Sakralna dediščina na področju Kranja« na področju gradbeništva in arhitekture

Eva Lampret

4B

1. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju v znanju ruskega jezika

Matic Tavčar

4F

Zlato priznanje za raziskovalno nalogo »Sakralna dediščina na področju Kranja« na področju gradbeništva in arhitekture

Andraž Slatnar

4G

1. mesto na ekipnem državnem tekmovanju v zgodovini. V skupini sta bila še Ivan Smiljanić in Vid Žepič. Vsi trije gimnazijci so premagali kar 52 gimnazij iz vse Slovenije

 

Srebrno priznanje za raziskovalno nalogo »Odnos slovenske mladine do slovenskih političnih strank« na področju sociologije

 


 

Velika plaketa

 

Veliko plaketo podeljujemo za:

 

·          odličen uspeh s povprečno oceno 5.00 za celotno obdobje šolanja,

·          odličen uspeh na maturi  z vsemi doseženimi točkami – 34 točk,

·          1. mesto na svetovnem ali evropskem šolskem tekmovanju,

·          dijaku, ki v istem letu vsaj trikrat izpolni pogoje za pridobitev male plakete.

·          dijaku četrtega letnika, ki je že četrtič izpolnil pogoje za pridobitev male plakete.

 

Veliko plaketo podeljujemo našim najboljšim učencem četrtega letnika, ki so v preteklih šolskih letih dosegli številne izjemne rezultate:

 

Urša Bežan

4G

3. mesto na evropskem prvenstvu v plavanju v štafeti 2012,

udeleženka olimpijskih iger 2012

Matej Mohorič

4E

Mladinski svetovni prvak v kolesarstvu

Mladinski svetovni podprvak v kronometru

Eva Mežnaršič

4A

Odličen uspeh s povprečno oceno 5.00 v vseh štirih letnikih šolanja na Gimnaziji Kranj

Sara Ručigaj

4E

Odličen uspeh s povprečno oceno 5.00 v vseh štirih letnikih šolanja na Gimnaziji Kranj

Srebrno priznanje za raziskovalno nalogo »Odnos slovenske mladine do slovenskih političnih strank« na področju sociologije.

 

Gimnazija Kranj podlejuje Veliko plaketo Sari Ručigaj tudi za njene številne in izjemne dosežke v preteklih letih:

 

1. letnik

Zlato priznanje na DP iz matematike

 

2. letnik

Zlato priznanje za raziskovalno nalogo “Slovenska narodna noša” s področja etnologije

Zlato priznanje za raziskovalno nalogo “Negativni kristali kot Plateaujev problem” s področja fizike

 

3. letnik:

Zlato priznanje za raziskovalno nalogo »Mostovi na Slovenskem – Kulturna dediščina« na področju arhitekture

Srebrno priznanje za raziskovalno nalogo »Analiza digitalnega modela reliefa in interpolacija mikrotektonskih podatkov« na področju fizike

Zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

2. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju v poznavanju sladkorne bolezni

 

 


 

Nika Osel

4D

Gimnazija Kranj podlejuje Veliko plaketo Niki Osel za njene številne in izjemne dosežke v vseh štirih letih šolanja na naši šoli:

 

1. letnik:

Povprečna ocena 5.00

3. nagrada in zlato priznanje na DP iz matematike

 

2. letnik:

Odličen uspeh s povprečno oceno 5.0

7. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike

 

3. letnik:

1. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

9. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike

 

4. letnik:

Odličen uspeh s povprečno oceno 5.00

6. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Ivan Smiljanić

4F

1. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz zgodovine na temo »Pot v prihodnost«

1. mesto na ekipnem državnem tekmovanju v zgodovini

1. mesto in zlato priznanje na državnem srečanju mladih raziskovalcev

1. mesto na državnem tekmovanju na temo poznavanja življenja in dela Rudolfa Maistra

6. mesto in zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju v znanju slovenskega jezika

Odličen uspeh s povprečno oceno 5.00

 

Gimnazija Kranj podeljuje Veliko plaketo tudi za številne izjemne dosežke v prejšnjih letih šolanja na naši šoli:

 

1. letnik:

6. mesto in zlato Cankarjevo priznanje

 

2. letnik:

3. mesto na državnem Cankarjevem tekmovanju in zlato priznanje

3. mesto na državnem tekmovanju v znanju ruščine in poznavanju ruske kulture in civilizacije

 

3. letnik:

Zlato priznanje za raziskovalno nalogo »Spomeniki in doprsja 19. in 20. stoletja na poštnih znamkah socialistične Jugoslavije 1945-1991« področju zgodovine.

2. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz ruščine

 

Nika Osel za svoje izjemne uspehe prejme tudi posebno nagrado Gimnazije Kranj, in sicer nagradni izlet na Dansko.



   
         
   

Uporabne povezave

2015 2016 2017
november december januar
p t s č p s n
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Sledite Gimnaziji Kranj na:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Sodelujemo z: