Noč na Gimnaziji Kranj


04.01.2017

Osnovnošolci so s kranjskimi gimnazijci preživeli lep konec tedna.  

 

Avtor: Lovro Krišelj iz 2. c

Fotograf: Andraž Žnidar iz 4. c

 

V petek, 9. 12. 2016, in soboto,  10. 12. 2016, je bilo na naši šoli precej pestro. Obiskali so nas namreč nadobudni osnovnošolci od sedmega do devetega razreda in skupaj z nami preživeli prijeten vikend na naši šoli. Pridružili so se nam ob 16. uri v konferenčni dvorani, kjer smo jih toplo sprejeli in se z različnimi igrami nekoliko bolj spoznali. Razkazali smo jim šolo in jim razložili, da se dijaki v konferenčni dvorani po navadi ravno ne zabavamo, temveč pišemo teste. Po končanem uvodnem delu so udeležence čakale vaje iz kemije, fizike in biologije, kjer so bili zanje pripravljeni razni eksperimenti, ki so jih predstavili naši profesorji in dijaki. Pri biologiji so se preizkusili v mikroskopiranju in animatorji smo opazili, da že precej stvari obvladajo. Poskušali smo jim predstaviti pouk naravoslovnih predmetov na zabaven način in mislim, da med delavnicami nikomur ni bilo dolgčas. V našem večnamenskem prostoru pa jih je čakala še ena precej zanimiva delavnica in sicer planetarij. Tja smo se odpravili v manjših skupinah in si ob razlagi ogledali projekcijo vesolja. Ker smo lahko ležali, so nekateri animatorji, ki so bili že malce utrujeni, za nekaj časa celo zadremali, vendar smo jih hitro zbudili, saj so preglasno smrčali poleg tega pa nas je v jedilnici že čakala večerja, ki so nam jo kuharice skrbno pripravile. Po večerji je sledil družabni večer v fitnesu ali v telovadnici, kjer so vsi porabili še zadnje kančke energije in so zaradi tega precej lažje zaspali. Čeprav smo se zabavali kar pozno v noč, smo se vsi dobro naspali in smo bili zjutraj že pripravljeni na preostanek našega druženja. Ko smo se zbudili, nas je najprej čakalo jutranje sproščanje z našim ravnateljem in nato zajtrk. V soboto je bila gimnazija skoraj tako živa kakor med tednom. Poleg naših delavnic, so na naši šoli namreč potekale še vaje obeh pevskih zborov, orkestra in MEPI-sobota. Naše druženje se je zaključilo ob 12. uri in mislim, da so vsi domov odšli z novimi izkušnjami in lepimi spomini.

Vtisi devetošolcev

 

Aljaž Cvetek: »Všeč so mi bile delavnice z različnih področij, hrana in ravnateljeva meditacija. Tudi za igre v prostem času je bilo dobro poskrbljeno. Šola mi je na splošno zelo všeč.«

 

Lenart Medja: »Na Gimnaziji Kranj je bilo zelo super. Zelo zanimivi so bili kemijski poskusi, sploh tisti ponoči. Šola je zelo zanimiva, sploh učilnice, ki so dobro opremljene. Profesorji so bili zelo prijazni in zabavni. Všeč mi je bilo, da smo lahko igrali odbojko kar do enih ponoči.«

 

Liza Marcela Kunstelj: »Noč na Gimnaziji Kranj je bila prijetna, vzdušje domače. Organizatorji, profesorji, dijaki in učenci pa zelo prijazni. Menim, da je šola lepa, profesorji so prijazni, splošno vzdušje pa je sproščeno. Hvala za tako poučno in zanimivo noč.«

 

Urška Napotnik: »Noč na Gimnaziji Kranj mi je bila zelo všeč, ker je bilo poučno, zabavno in zanimivo. Dobra je bila celotna organizacija, saj ni bilo nobenih »lukenj«, ves čas smo bili zaposleni in ni nam bilo dolgočas. Z veseljem bi se dogodka udeležila ponovno. Vse pohvale z moje strani.«

 

Tina Smukavec: »Od Noči na Gimnaziji Kranj sem odnesla kar veliko novih informacij. Naredili smo veliko kemijskih poskusov, bolje sem spoznala nebo in Luno. Zabavno je bilo to, da smo imeli pred spanjem meditacijo, ki me je popolnoma sprostila. Zanimiva dvodnevna pustolovščina«.

 

Neža Sušel: »Že prvi dan so se  dogajale zanimive stvari, v soboto pa so se zanimive in poučne stvari le še nadaljevale. Skupaj z dijaki in profesorji smo izvedli kar precej zanimivih kemijskih in drugih eksperimentov. Zelo je bila zabavna večerna meditacija z ravnateljem. Všeč mi je bilo poučevanje na zelo zabaven  in sproščen način.«

 

Lea Arh: »Noč na gimnaziji mi bo za vedno ostala v spominu. Izvedli smo marsikaj zanimivega in hkrati poučnega. Zelo sem se veselila kemijskih poskusov in moje veselje ni bilo zaman. Veselo vzdušje med nami in ostalimi na šoli pa mi je pomenilo največ, saj je lepo biti nekje, kjer ni napetih odnosov. Upam, da to še kdaj ponovimo s čim novim in znova polni  pričakovanj.«

 

Nika Dijak: »Bilo mi je res »najbolj« poučno, zabavno in še kdaj bi prišla. Lahko bi ostali še dalj časa. Imeli smo tudi nekaj prostega časa za druženje.«

 

Gaber Cerkovnik: »Zanimivo mi je bilo vse, najbolj pa kemijski eksperimenti. Dijaki so bili zelo prijazni. Res da me je nekaj časa bolela glava, a vseeno sem se odlično zabaval.«

 

Urban Stare: »Na gimnaziji smo se naučili marsikaj novega. Zdelo se mi je navdušujoče.  Tudi zajtrk in večerja  sta  bila odlična. Ves čas je bilo poskrbljeno, da nismo bili ne lačni ne žejni, saj smo imeli vedno na voljo pijačo, sadje in  piškote. Spali smo bolj malo, ne prav udobno, ampak to ni pokvarilo našega razpoloženja.«

    
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
julij avgust september
p t s č p s n
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se