Odlična borba naših šahistov

20.03.2014

V nedeljo, 9. marca 2014 je v Ljubljani potekalo 23. ekipno srednješolsko državno prvenstvo v šahu. Gimnazijo Kranj sta v prestolnici zastopali ženska in moška ekipa. V konkurenci nežnejšega spola je naša ekipa v postavi Katarina Legat in Ana Konc osvojila odlično četrto mesto in se postavila po robu najboljšim slovenskim šahistkam. Tudi fantom je šlo kot po maslu. Naveza Blaznik – Škrlep – Golob je delovala kot prerojena. Na krilih ekipnega duha in borbene igre so osvojili visoko sedmo mesto in s tem presegli vsa pričakovanja. Po sedmih kolih je našim kazalo še bolje, a smo v zadnjih dveh partijah naleteli na prva nosilca turnirja, in sicer na Gimnazijo Ledina in Gimnazijo Vič. Ti gimnaziji sta na koncu tudi osvojili prvi dve mesti. V naši ekipi je bil daleč najboljši Luka Golob, ki je na tretji deski od devetih možnih osvojil neverjetnih sedem točk in pol in s tem zbral največ točk izmed vseh tretjih desk. Naša šola je s tem spet dokazala, da sodi v šahovski vrh slovenskih srednjih šol. Mogoče letos nismo domov prinesli pokala, ampak smo lahko prepričani, da se ni treba bati za prihodnost šaha na naši šoli.