Plavali smo v centru Ljubljane

09.10.2018

Kranjski gimnazijci na šolskem tekmovanju priplavali bronasto medaljo ter četrto in peto mesto

Avtorica: Manca Marčun iz 2. b

V petek, 14. 9. 2018, so se dijaki udeležili šolskega tekmovanja v plavanju, ki se je odvijalo na zunanjem bazenu Ilirija. Tekmovanje je bilo nekoliko drugačno kot po navadi, saj je potekalo po sistemu izločanja. Na razpolago je bila le ena disciplina, in sicer 50 metrov prosto. Sprva smo tekmovali v skupinah po osem plavalcev in najboljših 32 se je uvrstilo v naslednji krog. V nadaljevanju se je iz vsake skupine naprej uvrstila le polovica najboljših plavalcev in na koncu so ostali le še štirje, ki so se borili za medaljo. Naši dijaki so bili na tekmovanju zelo uspešni. Med nekategoriziranimi plavalci je Ema Grmek osvojila 4. mesto, med kategoriziranimi plavalci pa sta bili najboljši Tina Čelik s končnim 5. mestom in Manca Marčun, ki je osvojila bronasto medaljo.