Podelitev priznanj na svetovni dan Zemlje — največ priznanj dobila Gimnazija Kranj


06.05.2014

Na letošnji svetovni dan Zemlje so se na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani zbrali najuspešnejši posamezniki letošnjih tekmovanj in projektov v okviru društva Planet Zemlja. Spremljali so jih njihovi mentorji.

Podelilo se je 92 nazivov Planetu Zemlja prijazna šola oz. vrtec 2013/14, 68 srebrnih Zelenih peres, 5 zlatih Zelenih peres in 8 priznanj Zemljo so nam posodili otroci.

Dogodka sta se udeležila tudi predsednik države Borut  Pahor in minister za izobraževanje Jernej Pikalo. Priznanja in nazive pa so delili tudi Tinkara Kovač, Saša Einsiedler, Zala Linea Rutar, Jadranka Juras, Tin Vodopivec in še mnogi drugi.

Naša šola se je izkazala v skupinskih projektih, kjer je dobila naziv »Planetu Zemlja prijazna šola« in je med vsemi sodelujočimi izobraževalnimi ustanovomi imela kar največ udeležencev, in sicer 250. Prav tako smo med vsemi srednjimi šolami v Sloveniji zmagali v kategoriji »Varovanje okolja«.

V ekološko-novinarskem tekmovanju Zeleno pero smo se odlično odrezale tudi dijakinje naše šole. Anja Kišek in Veronika Podlogar iz 3. c ter Katja Basaj iz 1. c smo napisale  dva članka na temo ekologije na šolskem in državnem tekmovanju ter s tem osvojile srebrno priznanje Zeleno pero. Pri tem sta nam pomagali mentorici prof. Tina Lušina Basaj in prof. Maruša Vencelj.

 

Katja Basaj, 1. c   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
avgust september oktober
p t s č p s n
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se