Tekma proti TŠC Kranj se je končala z zmago

02.04.2015

Kranjski gimnazijci so pred 800 gledalci zabeležili zmago z 2 : 1 v nizih.

Avtor: Žiga Oman iz 4. c

V četrtek, 26. 3. 2015, so odbojkarji Gimnazije Kranj igrali prijateljsko tekmo proti TŠC Kranj v dvorani Zlato polje. Kranjski gimnazijci so v goste odšli v rahlo okrnjeni zasedbi, manjkala sta trener Nik Krivec in kapetan Vid Golob iz 2. e, tako da sta ju na položajih vodilnih v ekipi nadomeščala nekdanji dijak Gimnazije Kranj Gal Hafner kot trener in Žiga Oman iz 4. c kot kapetan ekipe. Prvi niz so v dvorani s približno 800 gledalci bolje začeli domači. Kranjski gimnazijci so začeli precej ležerno, niso nudili nobenega odpora predvsem računalničarju Maksu Josipoviču, ki je v napadu zaključil kar 12 žog. Ob rezultatu 22 : 15 za domače je trener gimnazijcev zahteval prvi time out, ki pa ni pomagal, in domači so ob vzklikih gledalcev dobili prvi niz s  25 : 16. Drugi niz so po posvetu s trenerjem in menjavi strani gimnazijci začeli bolje. Povedli so kar s 4 : 0 in izsilili prvi time out domačih. Po time outu so nadaljevali z agresivno igro, veliko pa so naredili tudi v bloku, v katerem je Martin Grmek iz 2. a učinkovito zaustavil Maksa Josipoviča, ki po treh zaustavljenih napadih ni več dobil žoge za napad.  Po drugem time outu domačih so gostje le še kontrolirano odigrali do konca in dobili drugi niz s 25 : 17. Pred tretjim nizom je žreb določil, da imajo prvi servis domači, kar se je izkazalo za dobro, saj so prvi servis zgrešili. Gimnazijci po zaslugi številnih napak domačih niso imeli težkega dela, saj so po nekaj minutah vodili že z 9 : 6 in s 14 : 10, nato pa je prišlo do nekaj nesporazumov in TŠC-jevci so se približali na eno točko. Gal Hafner je zahteval time out, ki se je izkazal za ključnega, saj so kranjski gimnazijci takoj, ko so prišli na igrišče, dosegli točko in dobili še tretji niz s 15 : 13 za končno zmago z 2 : 1.