Tri dijakinje Gimnazije Kranj del uspešne košarkarske zgodbe na domačih tleh


28.09.2015

Izstopala je Maja Jakobčič, ki je bila razglašena za tretjo tekmovalko Slovenije.  

 

Avtor: Uroš Kozole iz3. f

 

Poleti, natančneje med 30. julijem in 9. avgustom 2015, se je v Celju odvilo evropsko prvenstvo v košarki za dekleta starostne kategorije U18. Med samo elito košarkaric z izpolnjenimi pogoji za morebiten nastop za reprezentanco pa so bile uvrščene tudi tri dijakinje naše šole, in sicer Maja Jakobčič in Maruša Seničar iz 4. e ter Nina Jesenšek iz 3. f. Pot slovenske reprezentance je bila do nesrečnega četrtfinala izredno suverena, saj so naše košarkarice do izločilnih bojev doživele le en poraz proti Češki ter si že v predzadnjem kolu drugega skupinskega dela zagotovile nastop v četrtfinalu. V četrtini finala so se naše reprezentantke srečale z razpoloženimi Rusinjami, ki so na tekmi dajale vtis, da koša ne znajo zgrešiti. Kljub razigranosti nasprotnic so v zadnji četrtini minuto do konca srečanja naša dekleta uspela rezultat približati na le 4 točke, kar pa na koncu, tudi po nekaj rahlo vprašljivih sodniških odločitvah, ni bilo dovolj. Tu se je žal končal tudi boj za odličje, kar je bil glede na odlične predstave in borbenost povsem realen cilj. Sledili sta še dve tekmi za razvrstitev od 5. do 8. mesta. Obe so naše reprezentantke dobile brez večjih težav in tako osvojile končno 5. mesto. Za predstave naših treh dijakinj lahko povsem pošteno trdimo, da so vse tri pokazale igro, ki je primerna za takšno raven tekmovanja – polno želje in borbenosti. Po minutaži izstopa Maja Jakobčič s 26,3 minutami na tekmo, kar ima verjetno opraviti s tem, da je nastopala tudi v prvi peterki reprezentance. Poleg tega je v povprečju dosegala 7,2 točke na tekmo ter bila tretja skakalka Slovenije s 5,4 skoka na tekmo. Zelo solidno minutažo je dobivala tudi Maruša Seničar, namreč 17,3 minute na tekmo. V tem času je uspela nabrati 4,9 skoka na tekmo, s čimer je tudi četrta skakalka ekipe. Najmlajša predstavnica  naše šole Nina Jesenšek je na parketu prebila v povprečju 10,3 minute, najboljšo predstavo pa je pokazala na prvi tekmi proti Nizozemski, na kateri je dosegla kar 11 točk, od tega 9 izza črte za 3 točke.   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
julij avgust september
p t s č p s n
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se