Veliko plaketo za štiriletno delo prejele Zala Sekne, Manca Krivec in Neža Vombergar


11.07.2016

Letošnja bera kranjskih gimnazijcev: 524 bronastih priznanj, 76 srebrnih priznanj in 27 zlatih priznanj

 

Avtorica: Neža Konc iz 3. č

Fotograf: Andraž Žnidarič iz 3. c

 

Napočil je čas poletnih počitnic, katere smo si dijaki pošteno zaslužili. Poleg našega praznika, konca pouka, pa smo s proslavo obeležili tudi državni praznik Dan državnosti. Program je bil sprva kulturno obarvan, saj nam je Dekliški zbor Gimnazije Kranj, ki se je tudi letos obogatil s kopico priznanj, nagrad in laskavih nazivov, zapel Zdravljico in  Cigajnarja. Pozornost smo nato preusmerili na dosežke naših dijakov. Profesorji so dijakom in dijakinjam že prej podelili okrog 80 zahval, ki so jih prejeli za več kot triletno sodelovanje v krožku. Na proslavi pa je gospod ravnatelj  podelil priznanja tistim, ki so imeli povprečno zaključno oceno 5,0. Sledila je podelitev malih plaket, ki so jih prejeli  Gregor Igličar iz 2. c, Jože Gašperlin iz 2. g,  Nina Žumer iz 2. g, Lovro Habjan iz 4. a, Jaka Zaplotnik iz 4. b, Ana Udir, 4. c, Rok Perme iz 4. c, Maja Jakobčič iz 4. e, Jernej Silvester iz 4. e, Laura Gašperšič iz 3. e, Pia Kravanja iz 2. d, Katarina Pikec iz 2. e, Katra Bergant iz 1. b, Taja Basaj iz 1. d, Anže Peharc iz 4. e in Karim Zajc iz 4. b, ter treh velikih plaket, katerih lastnice so postale Neža Vombergar, Manca Krivec in Zala Sekne, ki so ime Gimnazije Kranj ponesle širom zemeljske oble.

Uspešni pa smo bili tudi na tekmovanjih iz znanja, saj smo z izvrstnim znanjem osvojili zavidljivih 527 bronastih, 76 srebrnih in 27 zlatih priznanj. Tako bomo lahko mirne vesti do septembra uživali v morski, gorski, tropski ali polarni klimi. Seveda pa ne bomo pozabili držati pesti za tiste, ki bodo zaradi pisnih preverjanj celoletnega znanja in ustnih zagovorov tropske razmere doživljali že avgusta v prostorih naše gimnazije.

 

DOSEŽKI NAŠE ŠOLE 2015/16

ODLIČNI: (pohvala)


1. a (10)

Dan Dubokovič

Janina Gašperlin

Aleš Globočnik

Ana Koprivnikar

Vid Logar

Tadej Rajgelj

Špela Škof

Ema Šumi

David Verhovšek

Natan Vovk

 

1. b (2 + 1)

Katra Bergant (5,0)

Tilen Bergant

Hana Suchy

 

1. c (11)

Peter Hafner

Gašper Logar

Nika Teran

Nina Lenaršič

Filip Pogačnik

Blaž Erzar

Karmen Jošt

Lana Uhan

Ana Rahne

Jan Krajnik

Jaka Knific

 

1. č (7)

Vid Bregar

Tinkara Krišelj

Gašper Lotrič

Meta Maček

Klementina Šink

Luka Štibelj

Pia Urbanc

 

1. d (3 + 1)

Taja Basaj (5,0)

Pika Čufer

Vita Kolenko

Izabela Potočnik

 

1. e

Rok Markelj

 

1. f (8)

Tara Česnik

Nuša Dovžan

Katja Kranjec

Pia Mohorič Tomažin

Špela Naglič

Ana Rejc

Monika Seliškar

Maja Železnikar

 

2. a (8)

Matevž Hudovernik

Manca Jenko

Katja Konc

Tim Nograšek

Mark Porenta

Neža Sodnik

Natalija Tišler

Martin Vogelnik

 

2. b (4)

Maj Mohorič

Renato Podvratnik

Neža Pogačar

Neja Zupan

 

2. c (3)

Ana Potočnik

Ema Grašič

Vesna Logonder

 

2. č (11)

Nuša Bajželj

Kaja Čufer

Sonja Debevc

Eva Klemenčič

Domen Kos

Katja Košir

Neža Kristan

Jure Povšin

Teja Rebernik

Ema Rezar

Ana Urh

 

2. d (9 + 1)

Pia Kravanja (5,0)

Mark Breznik

Kristjan Fortuna

Tjaša Gaberc

Ira Kopač

Katja Kurent

Eva Lončar

Nika Mali

Saša Smolej

Andraž Strgar

 

2. e (2 + 1)

Katarina Pikec (5,0)

Neža Košir

Ivana Čadež

 

2. f (5)

Maša Debelak

Aleksandar Kočoski

Hana Marzidovšek

Adriana Mediževec

Ajda Praprotnik

 

2. g (4 + 2)

Jože Gašperlin (5,0)

Nina Žumer (5,0)

Tilen Jelenc

Lara Kozina Bubnič

Luka Sajovic

Benjamin Štangar

 

3. a (0)

 

3. b (5)

Maša Lebar

Monika Podlogar

Urh Šenk

Klara Šifrer

Eva Štular

 

3. c (5)

Žiga Frelih

Tomaž Hribernik

Eva Kovač

Neža Štremfelj

Martin Zavrl

 

3. č (8)

Jerca Bergant

Petra Fister

Katarina Knific

Neža Konc

Anja Škorc

Nika Štirn

Nina Štular

Urša Žun

 

3. d (7)

Mojca Eržen

Kaja Fekonija

Ines Hudovernik

Ajda Puzin

Eva Rožič

Teja Vidovič

Katarina Klinar

 

3. e (3 + 1)

Laura Gašperšič (5,0)

Neja Čalič

Nina Sokolov

Gal Veber

 

3.f (1)

Nina Verčič

 

3. g (8)

Ana Marija Arko

Katja Gabrovec

Andrej Zupan

Andraž Dejak

Tim Drenovec

Primož Jenčič

Katja Stanovšek

Neža Šulc

 

3. h (18)

Katja Basaj

Barbara Bergant

Neža Blaznik

Nejc Cimerman

Nina Đorđević

Vid Golob

Žana Grašič

Manja Jarc

Pika Kristan

Elena Kukovica

Leja Mauko

Katarina Minatti

Tjaša Možek

Katharina Carola Pavlin

Zala Rauter

Jera Toporiš

Vesna Velkavrh

Ana Zupančič

 

4. a (5 + 1)

Lovro Habjan (5,0)

Tjaša Marušič

Urh Drakslar

Eva Kristanc

Neža Markelj Bogataj

Gaja Kerovec

 

4. b (11 + 2)

Manca Krivec (5,0)

Jaka Zaplotnik (5,0)

Eva Bergant

Tilen Cvenkel

Era Drejta

Zala Ferlic

Peter Grašič

Nina Lipovšek

Ajda Mihelič

David Peklenik Urbanč

Anže Pipan

Petra Podlogar

Klara Svetina

 

4. c (7 + 2)

Ana Udir (5,0)

Rok Perme (5,0)

Klara Arhar

Katja Draksler

Eva Flajnik

Gaber Gašperlin

Aleš Ručigaj

Tina Studen

Anamarija Tomažič

 

4. č (6 + 0)

Hana Čadež

Matej Corn

Jošt Dolinar

Sarah Majc

Jerneja Markič

Eva Novak

 

4. e (9 + 3)

Maja Jakobčič (5,0)

Jernej Silvester (5,0)

Neža Vombergar (5,0)

Luka Berce

Lejla Hervatin

Matija Jugovic

Janez Kalan

Anže Peharc

Klemen Pikš

Ema Sajovic

Andreja Škafar

Klara Tavčar

 

4. f (7 + 0)

Zala Čebavs

Adi Handžar

Manca Majnik

Eva Poklukar

Julija Škofic

Timotej Štempihar

Živa Žnidaršič

 

4. g (4 + 0)

Nejc Cerkovnik

Ajda Hrovat

Karolina Rakovec

Lara Vehovec

 

MT (2)

Kaja Čop

Jan Jesenko


 

ŠE ENKRAT ODLIČNI s 5,0 ( tudi prejemniki MALE PLAKETE)

Habjan Lovro4. a

Manca Krivec, 4. b

Jaka Zaplotnik, 4. b

Ana Udir, 4. c

Rok Perme, 4. c

Maja Jakobčič, 4. e

Jernej Silvester, 4. e

Neža Vombergar, 4. e

Laura Gašperšič, 3. e

Pia Kravanja, 2. d

Katarina Pikec, 2. e

Jože Gašperlin, 2. g

Nina Žumer, 2. g

Katra Bergant, 1. b

Taja Basaj, 1. d

 

ZAHVALE

Za sodelovanje v Dekliškem pevskem zboru Gimnazije Kranj:


Eva Flajnik, 4. c

Zala Čebavs, 4. f

Katarina Zupanc, 4. f

Sara Bajželj, 4. g

Vivien Isabel Herak Hadaš, 4. h

Ajda Krč, 4. h

Ajda Krišelj, 4. h

Tajda Ulčnik, 4. h


 

Za sodelovanje v orkestru Gimnazije Kranj:


Sara Bajželj, 4. g

Manca Krivec, 4. b

Martin Kokošinek, 4. c

Ajda Krišelj, 4. h

Tajda Ulčnik, 4. h

Dina Arapović, 4. č

Vivien Isabel Herak Hadaš, 4. h


 

Za sodelovanje v ŠILI:

David Konc, 4. c

Jošt Dolinar, 4. č

Vid Naglič, 4. č

 

Za sodelovanje pri literarno-novinarskem krožku in bralnem klubu:


Manca Krivec, 4. b

Bine Dobnikar, 4. b

Vid Naglič, 4. č

Manca Majnik, 4. f

Sara Kemperle, 4. f

Eva Poklukar, 4. f

Kaja Filipovič, 4. g

Karolina Rakovec, 4. g

Sara Pavlovič, 4. h

Anja Justin, 4. h

Ana Rakovec, 4. h

Tilen Jarc, 4. h


 

Za sodelovanje v šahovskem krožku:

Timotej Štempihar, 4. f

Belmin Hodžič, 4. f

Eva Poklukar, 4. f

Tjaša Erznožnik, 4. f

Viktor Kočoski, 4. f

 

Za osvojeno zlato priznanje MEPI:


Klara Arhar, 4. c

Maja Blanc, 4. h

Eva Flajnik, 4. c

David Konc,4. c

Ajda Krišelj, 4. h

Anja Neža Šmid, 4. g

Nejc Cerkovnik, 4. g

Matej Corn, 4. č

Karolina Rakovec, 4. g

Janez Kalan, 4. e

Lucija Sladič, 4. č

Zala Ferlic, 4. b

Anja Justin, 4. h

Anže Pipan, 4. b

Petra Podlogar, 4. b

Ana Rakovec, 4. b

Peter Žnidar, 4. b

Špela Šter, 4. č

Ajda Krč, 4. h

Vivien Isabel Herak Hadaš, 4. h

Luka Selan, 4. h


 

Za sodelovanje v košarkarski ekipi:

Maja Jakobčič, 4. e

Janez Kalan, 4. e

 

Za sodelovanje v odbojkarski ekipi:

Luka Šteblaj, 4. g,

Maja Georgijevski, 4. e

Klara Tavčar, 4. e

 

Za sodelovanje v rokometni ekipi:

Maša Smrekar, 4. č

Špela Jekovec, 4. g

Tajda Rešek, 4. g

Tina Škrjanec, 4. g

Staša Vertačnik, 4. g

Urša Zelnik, 4. g

 

Za sodelovanje v nogometni ekipi:

Nik Rakovec, 4. a

Klodian Ademaj, 4. e

Andraž Logar, 4. g,

Anže Šmajd, 4. g,

Urban Gantar, 4. g

 

Za sodelovanje v atletski ekipi:

Jakob Kocjančič, 4. a

Peter Grašič, 4. b

Domen Marš, 4. e

Anja Neža Šmid, 4. g

Luka Jakupak, 4. g

 

Za sodelovanje v plavalni ekipi:

Jaša Leskovar, 4. b,

 

Za sodelovanje v smučarski ekipi:

Urh Draksler, 4. a

 

Pomočnik pri organizaciji tekmovanj:

Adi Handžar, 4. f

 

Za požrtvovalno delo in odlično vodenje dijaške skupnosti:

Blaž Kozjek, 4. a

 

PRIZNANJA

podeljujemo za:

osvojeno zlato priznanje na državnih tekmovanjih iz znanja do 10. mesta (razen prvakov in odličnih s 5,0) in uvrstitev do tretjega mesta na državnih ali mednarodnih športnih in drugih tekmovanjih.

 

Za športne dosežke:

V športnem plezanju:

                Mia Krampl, 1. eza 2. mesto

                Aleš Peharc, 2. e,  za 3. mesto

                Maša Grošelj, 2. fza 3. mesto

 

Vteku štafet 4 x 100 m so državni prvaki:

               Domen Marš, 4. e,

               Nejc Osterman, 3. a,

               Rok Ferlan, 3. a,

               Rok Markelj, 1. e.

Drugo mesto v teku na 400 m:

                Rok Ferlan, 3. a

Druga v skoku v višino:

                Monika Podlogar, 3. b

 

Za 2. mesto na DP srednjih šol v rokometu:

Maša Smrekar, 4. č

Špela Jekovec, 4. g

Tajda Rešek, 4. g

Tina Škrjanec, 4. g

Staša Vertačnik, 4. g

Urša Zelnik, 4. g

Daša Žnidaršič, 3. d

Zala Mesec, 3. d

Danijela Pušić, 3. d

Nina Kerč, 3. d

   Petra Fister, 3. č

   Maša Gartnar, 2. f

   Ines Likar, 2. b

   Eva Škofic, 2. b

   Nika Ožegovič, 1. d

   Ajda Štefe, 1. d

 

Za 2. mesto na DP srednjih šol v šahu - ekipno:

Monika Rozman, 1. a

Hana Čadež, 4. č

 

Za dosežke na tekmovanjih iz znanja

 

                524 bronastih priznanj

                76 srebrnih priznanj

                27 zlatih priznanj

 

Aleksandar Kočoski, 2. f

5. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz nemščine

Vid Golob, 3. h, 

6. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike 

Miha Mitič, 2. d,

4. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz računalniškega razmišljanja Bober

Rok Filipovič, 1. f,

7. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz računalniškega razmišljanja Bober

Filip Rus, 3. c,

3. mesto in zlato priznanje na tekmovanju Pot v prihodnost

Ajda Markič, 3. a, 

3. mesto na državnem tekmovanju iz kitajščine

Urban Janjič, 3. f

nagrada za najboljšo srednješolsko pesem na literarnem natečaju Mlada Veronika. 

Eva Poklukar, 4. f,

nagrajenka literarnega natečaja Le ti me navdihuješ s pesmijo Robide

Natan Vovk, 1. a,

nagrajenec literarnega natečaja Le ti me navdihuješ z zgodbo Zeleni pulover

 

MALA PLAKETA

Podeljujemo jo za:

odličen uspeh s povprečno oceno 5,0;

odličnost na maturi (30-33);

za doseženo 1. mesto na državnih tekmovanjih iz znanja in na tekmovanjih Gibanje znanost mladini.

Izjemnega dijaka lahko predlaga ravnatelj.

 

Gregor Igličar, 2. c,

2. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz kemije,

4. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz naravoslovja,

srebrno priznanje na naravoslovni olimpijadi v Estoniji.

 

Jože Gašperlin, 2. g, 

državni kemijski prvak,

odličen uspeh s 5,0.

 

Nina Žumer, 2. g, 

2. mesto na državnem tekmovanju iz ruščine,

odličen uspeh s 5,0.

 

ODLIČNI (5,0):

Lovro Habjan,  4. a

Jaka Zaplotnik, 4. b

Ana Udir, 4. c

Rok Perme, 4. c

Maja Jakobčič, 4. e

Jernej Silvester, 4. e

Laura Gašperšič, 3. e

Pia Kravanja, 2. d

Katarina Pikec, 2. e

Katra Bergant, 1. b

Taja Basaj, 1. d

 

Anže Peharc, 4. e,

športni plezalec z velikimi mednarodnimi uspehi (v letu 2015),

mladinski evropski prvak v kategoriji balvani,

3. mesto na svetovnem mladinskem prvenstvu balvani,

3. mesto na svetovnem mladinskem prvenstvu v kombinaciji,

2. mesto na evropskem mladinskem pokalu skupno,

državni mladinski prvak v kategoriji balvani,

3. mesto na državnem prvenstvu članov – balvani.

 

Karim Zajc, 4. b,

za prispevek na glasbenem področju kot dirigent in aranžer ter korepetitor.

 

 

VELIKA PLAKETA

Podeljujemo jo za:

odličen uspeh s povprečno oceno 5,0 za celotno obdobje šolanja,

uspeh na maturi z vsemi točkami (34 točk),

1. mesto na svetovnem ali evropskem šolskem tekmovanju.

 

Neža Vombergar,  4. e,

odličen uspeh s povprečno oceno 5,0 za celotno obdobje šolanja.

 

Manca Krivec, 4. b, 

odličen uspeh s povprečno oceno 5,0 za celotno obdobje šolanja,

2. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine za Cankarjevo priznanje,

4. mesto in zlato priznanje za na državnem tekmovanju iz slovenščine za Cankarjevo priznanje (3. b),

8. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz biologije (2. b).

 

Zala Sekne, 4. h,

odličen uspeh s povprečno oceno 5,0 za celotno obdobje šolanja

osvojeno zlato na največjem svetovnem tekmovanju iz sintezne biologije iGEM v Bostonu.

9. mesto in zlato priznanje na državnem iz biologije,

10. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike (3. h),

2. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike(2. č),

5. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz biologije (2. č),

4. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz kemije (1. č).

 

TEKMOVANJE RAZREDOV

Najboljši razred glede na uspeh je  3. Č.  

Najboljši razred v tekmovanjih iz znanja je 1. A.  

Najboljši razred na kulturnem področju je 1. C.

Naj športni razred je 1. E.

Naj razred v vseh štirih kategorijah pa je 3. Č , ki gre v začetku septembra na nagradni izlet.

 

Vsa tekmovanja iz znanja:

Slovenščina:

Cankarjevo tekmovanje: 25 bronastih, 10 srebrnih in 3 zlata priznanja.

12. 3. 2016: V Ljubljani je na državnem Cankarjevem tekmovanju sodelovalo 8 naših dijakov:

Manca Krivec, 4. b  zlato priznanje (2. mesto),

Neja Zupan, 2. b zlato priznanje (19. mesto),

Taja Basaj, 1. d zlato priznanje (23. mesto).

 

Novinarsko-ekološkem tekmovanje Zeleno pero: 6 bronastih in 2 srebrni priznanji.

16. 3. 2016 so na državnem tekmovanju sodelovali 4 naši dijaki in prejeli 2 srebrni priznanji.

 

Angleščina:

Na tekmovanju iz angleščine: 4 bronasta priznanja.

14. 3. 2016 so na državnem tekmovanju sodelovali 3 naši dijaki.

 

Nemščina:

Na tekmovanju iz nemščine: 3 bronasta, 5 srebrnih in 1 zlato priznanje.

11. 2. 2016: V Ljutomeru je na državnem tekmovanju sodelovalo 6 naših dijakov.

Prejeli so 5 srebrnih priznanj, Aleksander Kočoski, 2. f, pa je prejel zlato priznanje (5. mesto).

 

Ruščina:

5. 5. 2016 je na državnem tekmovanju sodelovalo 15 naših dijakov:

Nina Žumer 2. g, (2. mesto),

Kaja Kurent 2. d, (5. mesto),

Eva Lončar 2. d (7. mesto),

Teja Rebernik 2. č (7. mesto),

Katja Gabrovec 3. g (10. mesto).

 

Španščina:

Na tekmovanju iz španščine: 5 bronastih in 1 srebrno priznanje.

16. 4. 2016 so na Gimnaziji Franca Miklošiča v Ljutomeru na državnem tekmovanju sodelovali 3 naši dijaki. Prejeli eno srebrno priznanje.

 

Logika:

Na tekmovanju iz logike: 91 bronastih, 6 srebrnih in 5 zlatih priznanj.

7. 11. 2015 je v Ljubljani na državnem tekmovanju sodelovalo 23 naših dijakov.

Prejeli so 6 srebrnih priznanj tin 5 zlatih.

Vid Golob, 3. h, zlato priznanje (6. mesto)

Špela Škof, 1. a, zlato priznanje (22. mesto)

Mark Ambrožič, 1. c, zlato priznanje (25. mesto)

Gašper Lotrič, 1. č ,zlato priznanje (33. mesto)

Miha Mitič, 2. d, zlato priznanje (28. mesto)

 

Matematika:

Na tekmovanju iz logike: 89 bronastih, 23 srebrnih in 6 zlatih priznanj.

16. 4. 2016 je na državnem tekmovanju sodelovalo 31 naših dijakov.

Prejeli so 23 srebrnih priznanj in 6 zlatrih.

Monika Rozman, 1. a,  zlato priznanje (16. mesto)

Gašper Lotrič, 1. č,  zlato priznanje (22. mesto)

Špela Škof, 1. a,  zlato priznanje (27. mesto)

Gregor Igličar, 2. c,  zlato priznanje (12. mesto)

Katarina Šipec, 3. b,  zlato priznanje (19. mesto)

Katja Draksler, 4. c,  zlato priznanje (20. mesto)

 

Bober:

Na tekmovanju iz računalniškega razmišljanja Bober: 107 bronastih, 9 srebrnih in 2 zlati priznanji.

16. 1. 2016 je na državnem tekmovanju sodelovalo 17 naših dijakov.

Prejeli so 9 srebrnih tin 2 zlati priznanji.

Miha Mitič, 2. d,  zlato priznanje (4. mesto)

Rok Filipovič, 1. f, zlato priznanje (7. mesto)

 

Fizika:

Na tekmovanju iz fizike: 13 bronastih in 3 srebrna priznanja.

9. 4. 2016 so dijaki na državnem tekmovanju iz fizike 3 srebrna priznanja.

 

Astronomija:

Na tekmovanju iz astronomije: 3 bronasta in 1 srebrno priznanje.

16. 4. 2016 je na državnem tekmovanju sodeloval en naš dijak in prejel srebrno priznanje.

 

Naravoslovje:

Na tekmovanju iz naravoslovja: 13 bronastih, 5 srebrnih in 1 zlato priznanje.

23. 1. 2016 je na državnem tekmovanju sodelovalo 6 naših dijakov.

Prejeli so 5 srebrnih priznanj, Gregor Igličar, 2. c, pa je poleg zlatega priznanja (4. mesto) na tekmovanju prejel še srebrno priznanje na naravoslovni olimpijadi v Estoniji.

 

Kemija:

Na tekmovanju iz kemije: 22 bronastih, 3 srebrna in 6 zlatih priznanj.

7. 5. 2016 je na državnem tekmovanju sodelovalo 11 naših dijakov.

Prejeli so 3 srebrna in 6 zlatih priznanj.

Jože Gašperlin, 2. g, zlato priznanje (1. mesto)

Gregor Igličar, 2. c, zlato priznanje (2. mesto)

Ana Potočnik, 2. c, zlato priznanje (13. mesto)

Maja Jakobčič, 4. e, zlato priznanje (14. mesto)

Žiga Frelih, 3. c, zlato priznanje (20. mesto)

Aleš Globočnik, 1. a, zlato priznanje (21. mesto)

 

Biologija:

Na tekmovanju iz biologije za Proteusovo priznanje: 37 bronastih, 2 srebrni in 1 zlato priznanje.

19. 3. 2016 je na državnem tekmovanju sodelovalo 7 naših dijakov.

Zala Sekne, 4. h, je prejela zlato priznanje (9. mesto).

 

Na tekmovanju v poznavanju sladkorne bolezni: 23 bronastih, 1 srebrno in 1 zlato priznanje.

21. 11. 2015 so na državnem tekmovanju sodelovali 3 naši dijaki.

Žana Štirn, 2. g, je prejela  zlato priznanje.

 

Na tekmovanju v poznavanju flore: dvakrat po dve bronasti priznanji.

Na državnem tekmovanju so osvojili eno srebrno priznanje (tekmujejo dvojice).

 

Zgodovina:

Na tekmovanju iz zgodovine: 74 bronastih priznanj.

4. 4. 2016 so na državnem tekmovanju sodelovali 3 naši dijaki.

 

Tekmovanje Pot v prihodnost: 1 srebrno in 1 zlato priznanje.

Filip Rus, 3. c, zlato priznanje (3. mesto).

 

Geografija:

Na tekmovanju iz geografije: 5 bronastih in1 srebrno priznanje.

19. 4. 2016 je na državnem tekmovanju sodeloval en naš dijak in osvojil srebrno priznanje.

 

Kitajščina:

12. 5. 2016 so na II. gimnaziji Maribor na državnem tekmovanju za srednješolce iz znanja kitajščine sodelovali 3 naši dijaki.

Ajda Markič, 3. a,  je osvojila 3. mesto.

 

Filozofija:

15. 4. 2016: V Ljubljani sta na državnem tekmovanju v pisanju filozofskega eseja sodelovala 2 dijaka.

Andraž Dolinšek, 4. f, se je uvrstil v skupino, ki je zasedla 2. mesto.

Timotej Štempihar, 4. f, se je uvrstil v skupino, ki je zasedla 3. mesto.

 

Mladi raziskovalci:

16. 5. 2016 so na gimnaziji v Murski Soboti sodelovali naši dijaki s štirimi raziskovalnimi nalogami. Dve nalogi sta prejeli bronasto, dve pa srebrno priznanje.

 

Literarni natečaji:

Urban Janjič, 3. f, najboljša srednješolska pesem na literarnem natečaju Mlada Veronika.

Eva Poklukar, 4. f,  nagrajenka literarnega natečaja Le ti me navdihuješ s pesmijo Robide.

Natan Vovk, 1. a, nagrajenec literarnega natečaja Le ti me navdihuješ z zgodbo Zeleni pulover.

 



   
         
   

Uporabne povezave

2015 2016 2017
november december januar
p t s č p s n
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Sledite Gimnaziji Kranj na:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Sodelujemo z: