Vse medalje ostale doma

17.04.2014

Na Gimnaziji Kranj je bil v soboto, 5. 4. 2014, uspešno izpeljan 1. gorenjski turnir srednjih šol, katerega pobudnik in organizator je bil prof. Mitja Hribar. Turnirja se je udeležilo 6 dijakinj in 18 dijakov iz različnih šol. Naši gimnazijci in gimnazijke so se izvrstno odrezali, saj so v obeh kategorijah – deklet in fantov – osvojili najvišja mesta. Pri fantih je gorenjski prvak postal dijak prvega letnika Urban Janjič. Sledila sta mu Rok Škrlep in Luka Golob. V kategoriji deklet smo najvišja mesta zasedle dijakinje 4. letnikov – Ana Konc 3. mesto, Katja Hostar 2. mesto, gorenjska prvakinja pa sem postala Katarina Legat.

Za vse nadaljnje turnirje upamo, da bodo pritegnili še več nadebudnih šahistov. Vsem udeležencem čestitamo, organizatorju pa se zahvaljujemo za novo priložnost, da pokažemo svoje šahovske sposobnosti.