Z odliko je maturiralo 25 kranjskih gimnazijcev


14.07.2015

Prvič v zgodovini Gimnazije Kranj je maturo v celoti opravila celotna generacija

 

Avtorici: mag. Zdenka Vrbinc in prof. Nataša Kne Leben

Fotografinja: prof. Nataša Kne Leben

 

Letošnja generacija maturantov Gimnazije Kranj je v ponedeljek, 13. julija 2015, sprejela še zadnja spričevala, ki jih podeljuje gimnazija – obvestilo o uspehu pri maturi. Spomladi 2015 je maturo opravljala enaindvajseta generacija maturantov. V Sloveniji je v letošnjem šolskem letu prvič opravljalo maturo 6284 (gimnazijski program) kandidatov. Na naši šoli je opravljalo maturo 297 kandidatov. Maturo so opravljali redni dijaki gimnazije, dijaki maturitetnega tečaja, dijaki s poklicno maturo, ki so opravljali 5. predmet, lanski dijaki maturitetnega tečaja in redni dijaki, ki so popravljali ali izboljševali ocene ter občani. Med letošnjimi četrtošolci jih od 208, 3 ni uspešno zaključilo 4. letnika. Ravnatelj mag. Franc Rozman je v nagovoru povedal, da to: »govori o velikem zaupanju naših profesorjev in kot bomo videli, je bilo to zaupanje upravičeno. K maturi je tako pristopilo 205 kandidatov, od tega jih je 205  maturo tudi uspešno opravilo, kar je 100 % in nam do zdaj še nikoli ni uspelo.« V Sloveniji je bilo 95,19 % uspešnih, je nadaljeval Rozman in pristavil: »Ta podatek je prvi pokazatelj, da ste bili odlični.« V maturitetnem tečaju je k maturi pristopilo 19 kandidatov, od tega jih je 10 delalo peti predmet. Uspešno pa  je maturo v celoti opravilo 5 (od 9) kandidatov. Povprečno število doseženih točk naših rednih dijakov, ki so uspešno opravili maturo v spomladanskem roku, je 22 (v Sloveniji 20,12). Drugi pokazatelj uspešnosti. V Sloveniji je bilo zlatih maturantov 320, od tega 16 z vsemi točkami. Pri nas je bilo odličnih 15, kar je 7,3 % naše populacije. Slovensko povprečje pa je 5,1 %. Dijake je nagovoril tudi kranjski podžupan Boris Vehovec, ki je v svojem govoru poudaril pomen izobraževanja in vloge, ki jo imajo maturanti kot bodoči intelektualci za Slovenijo in Kranj, če se bodo po končanem študiju odločili, da bodo svojo poklicno pot nadaljevali v tem mestu. Letošnji zlati maturanti splošne mature:

 

Ime

Priimek

točke

Urša

Uršič

33

Matic

Orehar

33

Urban

Tanko

33

Leon

Horvat

32

Anja

Kišek

31

Aljaž

Božič

31

Tim

Sotelšek

31

Manca

Furlan

30

Leon

Ostanek Jurina

30

Gal

Kuhar

30

Urša

Tanko

30

Aljaž

Rogl

30

Eva

Šubic

30

 

 

6. julija 2015 so bili znani rezultati mednarodne mature, ki jo je v svetovnem merilu uspešno opravilo 137 tisoč dijakov, na Gimnaziji Kranj pa četrtič v zgodovini naše šole 22 dijakov. Svetovno povprečje na mednarodni maturi je 30,1 točke, naše pa 36,91, kar je za 3 točke bolje kot lani (34,08). V svetovnem merilu je maturo uspešno opravilo 79,3 % dijakov, na Gimnaziji Kranj pa 100 %. Letos imamo 10 zlatih maturantov (dosegli več kot 40 točk), kar je 45,45 % vseh dijakov (lani smo imeli 3 zlate maturante).

Letošnji zlati maturanti mednarodne mature:

 

Ime

Priimek

točke

Gal

Bumbar

42

Maruša

Hrobat

42

Jaš

Šemrl

42

Neva

Ulčar

41

Katarina

Brlec

40

David

Dolhar

40

Tilen

Košir

40

Tilen

Kristanc

40

Nina

Mitič

40

Lara

Oblak

40

 

Nad slovesno podelitvijo maturitetnih spričeval vsako leto bdita mag. Zdenka Vrbinc in prof. Mojca Lokar. Kulturni program so v veliki meri oblikovali prav maturanti. Ernestina Jošt in Eva Štirn sta ob spremljavi Karima Zajca slovesno podelitev maturitetnih spričeval popestrili s slovensko popevko. Program sta povezovali Zala Rauter in Maja Zajc, ki sta se med drugim v imenu šole posebej zahvalili predsednici dijaške skupnosti Klavdiji Poklukar. Več let je bila duša dijaške skupnosti in obšolskega življenja, zavzeto je zastopala dijake gimnazije in vzorno predstavljala svojo šolo.  Ravnatelj Rozman pa se je od dijakov poslovi z besedami: »Maturantje Gimnazije Kranj želim vam lepe najdaljše počitnice v življenju in vse dobro na nadaljnji življenjski poti.«

    
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
julij avgust september
p t s č p s n
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se