Z znanjem in vztrajnostjo se zmore


30.06.2014

Kranjski gimnazijci so v tem šolskem letu prejeli 676 priznanj, od tega 537 bronastih, 105 srebrnih in 34 zlatih. Veliko plaketo so dobili Andrej Rus, Vid Žepič, Andraž Oštrek, Gašper Žun in Ajda Remškar. Najboljši razred je postal 3. b.

 

Gimnazija Kranj, 24. junij 2014

avtorica: Tina Habjan Lavtar

fotografija: Mark Jarc

 

Med drugimi smo na slovesnosti Dosežki naše šole v torek, 24. junija 2014, podeljevali športna priznanja, priznanja za povprečno oceno 5.0, priznanja za odlični uspeh, za sodelovanje v orkestru, zboru, pri literatih, za zlato MEPI priznanje, za zlato priznanje iz tekmovanj, malo plaketo in najprestižnejšo veliko plaketo, ki so jo dobili Andrej Rus, Vid Žepič, Andraž Oštrek, Gašper Žun in Ajda Remškar. Gimnazija je vsem petim dobitnikom velike plakete podarila izlet na Dansko. Če potegnemo črto skozi celotno šolsko leto, je Gimnazija Kranj dobila kar 537 bronastih, 105 srebrnih in 34 zlatih priznanj. Nagrado za najboljši razred si je prislužil 3. b.

 

Gimnazija Kranj je s slovesnostjo Dosežki naše šole v torek, 24. junija 2014, prikazala, kaj se s trdim delom, z znanjem in vztrajnostjo zmore. Kot se spodobi za dan pred državnim praznikom, smo slovesnost začeli z Zdravljico, ki so nam jo tako kot vedno odlično zapele članice Dekliškega pevskega zbora Gimnazije Kranj pod taktirko prof. Marjete Šolar. Da pa se ne bi čudili samo dobitnikom priznanj, so poskrbeli recitatorji, ki so nas z veliko mero občutka nagovarjali tudi z lastno poezijo. Za to, da so bili dijaki pripravljeni deliti svoje občutke in misli z ostalimi ter recitirati poezijo na tako visokem nivoju, je s svojo vztrajnostjo poskrbela prof. Tina Lušina Basaj. Gregor Janša je pokazal, kako se mojstrsko igra na harmoniko, člani gimnazijskega orkestra (Anja Kišek, Leon Horvat in Karim Zajec) pa so skupaj s pevko Dino Arapovič vrhunsko izvedli pesem Fields of gold. Najpomembnejši pa so bili seveda dobitniki. Skozi nagrajence sta nas spretno vodila Rihard Kopač in Nika Krmelj, za vezni tekst je poskrbel prof. Mihael Šorli, idejna vodja in organizatorka je bila prof. Mojca Lokar, seveda pa ni šlo brez našega ravnatelja, ki je vsem nagrajencem podelil priznanja. Tudi letos je Gimnazija Kranj dokazala, zakaj je ena najuspešnejših srednjih šol v Sloveniji. Brez strokovnosti, zagnanosti in inovativnosti takšnih uspehov zagotovo ne bi bilo.   
         
   

Uporabne povezave

2019 2020 2021
julij avgust september
p t s č p s n
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.Mednarodna matura
IB Diploma Programme

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se