Manca Košir iz 4. h srebrno sovico za filozofsko raziskovanje
Raziskovanje svobode, tesnobe in potrošniškega jaza skozi filozofije Renate Salecl, Slavoja Žižka in Sørena Kierkegaarda
Srečanje mladih raziskovalcev je tekmovanje, na katerem osnovnošolci in srednješolci predstavljajo svoje raziskovalne naloge z raznih področij. Tekmovanja sem se pod mentorstvom Nataše Kne, prof., udeležila z raziskovalno nalogo z naslovom “Raziskovanje svobode, tesnobe in potrošniškega jaza skozi filozofije Renate Salecl, Slavoja Žižka in Sørena Kierkegaarda” na področju filozofije. Raziskovala sem paradoks, ki se v današnjem kapitalističnem svetu pojavlja vedno pogosteje: zakaj ob vedno večji svobodi (svoboda izbire med materialnimi dobrinami in načinu izražanja svoje osebnosti) občutimo več tesnobe? V nalogi sem razvila dva lastna koncepta ter primerjala filozofije treh filozofov. Ker je področij veliko, se podobna združujejo in raziskovalne naloge ocenjujejo skupaj. Pri filozofiji se ocenjujejo še naloge s področja sociologije in psihologije. Ocenjujeta se v dveh sklopih: pisni del (večina točk) in ustni zagovor. Zagovor za regijsko stopnjo je bil v Naklem, za državno pa v Murski Soboti. Žal se tega srečanja nisem uspela udeležiti v živo zaradi poteka mednarodne mature, zato sem zagovor opravila na daljavo iz Ljubljane. Osvojila sem srebrno sovico.