Med Krasom in zgodovino
Ekskurzija 2. letnika v Trst in okolico
V torek, 5. 5. 2026, smo se dijaki drugega letnika odpravili na ekskurzijo v zaledje Trsta. Sončno jutro so kmalu zamenjali sivi oblaki in ob prihodu v Italijo so se pojavile prve kaplje. Prvič smo se ustavili na Vejni, kjer smo imeli pogled na gosto poseljen Trst in betonsko piramidasto Marijino svetišče. Drugi postanek je bil bolj športne oblike, sprehodili smo se po Rilkejevi poti in spoznavali Kraški rob. Sprehodu je sledil ogled Štivanske cerkve, kjer kar v svetišču izvira reka Timava. V Sredipolju smo obiskali vojaško pokopališče iz 1. svetovne vojne, ki ima obliko ogromnega stopnišča, in se sprehodili skozi tamkajšnji muzej. Pot nas je vodila še skozi Tržič, Gradež in Oglej, kjer smo obiskali baziliko. Ekskurzijo smo zaključili z ogledom Goriških brd, Sabotinske ceste in Solkana ter se v večernih urah vrnili v Kranj.