Uspeh naših dijakov na državnem tekmovanju iz kemije

20. maj 2026 / Avtor: Katja Dobnikar, laborantka za kemijo/Katja Dobnikar, laborantka za kemijo

Kemijski talent Gimnazije Kranj zasijal z desetimi državnimi priznanji

Uspeh naših dijakov na državnem tekmovanju iz kemije

V soboto, 9. maja 2026, je na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz kemije, na katerem je sodelovalo 18 dijakinj in dijakov Gimnazije Kranj. Z odličnim znanjem in predanostjo so osvojili kar 3 zlata in 7 srebrnih priznanj.
Dobitniki priznanj
1. letnik
  • zlato priznanje: Špela Fliser (1. a)
  • srebrna priznanja: Brina Brovč (1. g), Ela Bavdež (1. b) in Eli Kavšek (1. a)
2. letnik
  • srebrno priznanje: Jurij Orel (2. č)
3. letnik
  • srebrno priznanje: Rok Begelj (3. d)
4. letnik
  • zlati priznanji: Jan Bavdek (4. a) in Blaž Gašperlin (4. a)
  • srebrni priznanji: Femke van der Geest (4. g) in Matevž Erman (4. a)
Posebej ponosni smo, da je priznanja osvojilo kar 10 dijakinj in dijakov pod mentorstvom vseh petih mentoric in mentorja aktiva kemije.
Iskrene čestitke vsem tekmovalcem in njihovim mentorjem za izjemen uspeh!

nazaj na Novice