24. tradicionalno srečanje škofijske in kranjske gimnazije

17. december 2019 / Avtor: Lana Kejžar iz 4. a

Že skoraj četrt stoletja Škofijska klasična gimnazija in Gimnazija Kranj v začetku decembra tradicionalno merita moči v športu.

Letošnje prijateljsko srečanje, ki se je odvijalo v torek, 10. decembra 2019, v Športni dvorani Planina, je postreglo s samimi napetimi obračuni. Ob 9.30 sta dogodek otvorili mešani odbojkarski ekipi. Kranjski gimnazijci so začeli silovito in krepko povedli, gostje pa so do konca drugega seta uspeli nadoknaditi razliko in postaviti izenačen rezultat 1 : 1. Odločitev o zmagovalcu je padla v tretjem setu, ki ga je gladko dobila kranjska gimnazija. Čim je bila mreža pospravljena, sta na parket stopili ogreti dekliški nogometni ekipi. Kljub poudarku na obrambi kranjske vrste so Škofijke kar trikrat uspešno zatresle domačo mrežo, zaostanek pa so v naslednjih 25 minutah lovili fantje. Začetni rezultat 0 : 3 so nekaj minut pred koncem izenačili na 4 : 4, čemur pa je po dosojeni igri z roko sledil prosti strel za goste, ki so se po 5. zadetku veselili zmage. Zadnjo besedo sta imeli fantovski košarkarski ekipi, ki sta si bili v prvem polčasu dokaj enakovredni, nato pa so Kranjčani vzeli vajeti v svoje roke in do konca tekme naredili razliko 10 točk ter z rezultatom 42 : 32 potrdili svojo dominanco na igrišču. Končni izid derbija med gimnazijama je bil 2 : 1 v korist domačih in tako je kot še vedno doslej (z izjemo enega srečanja) pokal ostal v Kranju.