Aljaž Erman in Benjamin Gašperin na fizikalno olimpijado, Aljaž celo na dve

10. maj 2024 / Avtor: Barbara Hudovernik, prof.

Na 62. državnem tekmovanju iz fizike pet zlatih priznanj in štiri srebrna

Na 62. državnem tekmovanju iz fizike za Stefanova priznanja, ki je bilo 13. 4. 2024 na Gimnaziji Vič, so naši dijaki dosegli izjemne rezultate. Posegli so po najvišjih uvrstitvah in se vrnili s petimi zlatimi in štirimi srebrnimi priznanji. Tekmovali so v treh tekmovalnih skupinah. V prvi tekmovalni skupini si je mesto državnega prvaka z dvema dijakoma z Gimnazije Jesenice in Gimnazije Škofja Loka prislužil Jan Bavdek, 2. a. S to uvrstitvijo je poleg zlatega priznanja prejel tudi prvo nagrado. Zlato priznanje v tej skupini je osvojil tudi Blaž Gašperlin, 2. a, ki je za svojo uvrstitev prejel tudi pohvalo. Srebrno priznanje sta prejela Jon Kovačič in Aljaž Šolar, 2. a. V tretji skupini si je Aljaž Erman, 3. a, razdelil drugo mesto v državi z dijakom z Gimnazije Bežigrad. Aljaž je prejel zlato priznanje in drugo nagrado. Zlato priznanje sta prejela še Benjamin Gašperin, 4. h, in Matic Primožič, 4. č. Vsi trije so se tudi uvrstili na izbor za nadaljnja tekmovanja. Srebrni priznanji v tretji skupini sta prejela še Urban Hudovernik, 4. g, in Jakob Velkavrh, 4. h.
V petek, 26. 4. 2024, je na Fakulteti za matematiko in fiziko v Ljubljani potekalo izbirno tekmovanje za evropsko in mednarodno fizikalno olimpijado. Aljaž Erman je na izboru dosegel drugo mesto in se uvrstil na obe olimpijadi, Benjamin Gašperin pa tretje mesto in nas bo zastopal na evropski olimpijadi. Iskrene čestitke in veliko tekmovalnih uspehov še naprej Aljažu in Benjaminu.