Dijakinje in dijaki Gimnazije Kranj zavzeli gorenjski odbojkarski tron

26. november 2023

Kranjski gimnazijci  in gimnazijke brez izgubljenega niza napredovali v četrtfinale državnega prvenstva srednjih šol

V torek, 14. novembra 2023, je bilo na Jesenicah področno tekmovanje srednjih šol v dvoranski odbojki. Dijakinje Gimnazije Kranj smo se na tekmovanju odlično odrezale. Prvo tekmo smo igrale z lanskimi zmagovalkami iz Kamnika in v napeti končnici drugega niza le strle njihov silovit odpor. V drugi tekmi smo se pomerile s Srednjo šolo Jesenice. Tekma je bila kljub rezultatu 2 : 0 zelo izenačena in zahtevna. Tretjo finalno tekmo smo igrale proti domačinkam – gimnazijkam z Jesenic. Tekma se je začela zelo napeto in ekipi sta bili precej izenačeni skozi celotni prvi niz. Na koncu smo z odlično igro prevzele vodstvo in dobile prvi niz. Drugi niz se je začel podobno kot prvi, v nadaljevanju smo dekleta iz Kranja prevzela vodstvo in zmagala finale področnega tekmovanja srednjih šol. S tem smo se uvrstila v četrtfinale državnega prvenstva srednjih šol. Za Gimnazijo Kranj so nastopale Lina Demšar Gomboc, Eva Eržen, Eva Bobnar, Eva Kranjec, Vita Angelika Wilfan, Maša Bradeško, Gaja Lebar, Nike Žvikart in Marisa Zupan.
V četrtek, 16. 11. 2023, smo se dijaki Gimnazije Kranj udeležili šolskega področnega prvenstva v odbojki, ki je potekalo na Gimnaziji Jesenice. Ekipo smo sestavljali Lovro Sokol, Patrik Repar, Luka Kern, Arne Kurat, Nejc Kiphut, Stelan in Stijan Feldin, Nejc Nograšek, Cene Grilec, Črt Bečan in Žiga Šporn. V prvi tekmi smo z rezultatom 2:0 gladko premagali  tekmece s Šolskega centra Kranj. V drugi tekmi smo kljub bučni podpori domačih navijačev z 2 : 0 odpravili Gimnazijo Jesenice. Z zmago 2 : 0 proti favorizirani ekipi GSŠRM iz Kamnika smo si zagotovili napredovanje na državno tekmovanje. Na koncu smo v mestnem derbiju pokazali premoč in z rezultatom 2 : 0 premagali Gimnazijo Franceta Prešerna.