Kranjski gimnazijci četrti na državne tekmovanju iz prve pomoči

03. junij 2022 / Avtor: Vanda Kukec, prof.

Dijaki naše šole so se letos prvič udeležili tekmovanja iz prve pomoči.

Kranjski gimnazijci četrti na državne tekmovanju iz prve pomoči

Državno tekmovanje je potekalo v Kopru. Tekmovalci so se pomerili v teoretičnem poznavanju vsebin prve pomoči in zgodovine Rdečega križa ter v praktičnem delu, v katerem so morali oskrbeti različne poškodbe. Praktično delo je potekalo po ulicah mesta Kopra, kjer so bile postavljene točke s prikazanimi različnimi poškodbami oz. bolezenskimi stanji, ki so jih predstavljali ustrezno maskirani poškodovanci. Ekipa tekmovalcev je morala ugotoviti, za kakšno poškodbo oz. bolezensko stanje gre, in izvesti celotno oskrbo pod nadzorom strokovne medicinske ekipe Rdečega križa oz. ocenjevalcev. Ekipa se je dobro znašla v različnih situacijah in zasedla četrto mesto.

Ekipo so sestavljali Trina Ogrizek in Rafaela Brankovič iz 3. d, Diana Rogač in Tinkara Mojca Žlindra iz 1. c, Maks Hudobivnik iz 1. f ter Tit Ogrizek in Ožbej Naglič iz 1. g.

Čestitke vsem tekmovalcem naše ekipe.

nazaj na Novice