Kranjski gimnazijci ekipni šolski državni prvaki v smučanju, Lan Sajovic iz 3. f državni prvak v veleslalomu

08. marec 2023 / Avtor: Nataša Jerkovič, prof., avtorica in fotografinja

Na državnem prvenstvu srednjih šol na Pohorju 2023 je v veleslalomu in deskanju sodelovalo 9 kranjskih gimnazijcev

Na Pohorju je  bilo organizirano državno prvenstvo srednjih šol v veleslalomu in deskanju, sodelovalo je devet naših tekmovalcev.  V veleslalomu so nastopili: Tinkara Mur iz 1. a, Matevž Grašič iz 1. č, Tin Sajovic iz 2. e, Nejc Dolenec iz 2. b, Marcel Gantar iz 2. g, Lan Sajovic in Luka Bertoncelj iz 3. f, Lukas A. Franke iz 3. h in edini deskar Urh Mur iz 3. h

Tekmovalo je okrog 400 tekmovalcev, ločeno po kategorizaciji, spolu in starosti. Na četrto mesto sta prismučala Matevž Grašič in Tin Sajovic, Lan Sajovic pa je bil v svoji kategoriji starejših mladincev najhitrejši in je osvojil naslov državnega prvaka. Odlična je bila tudi ekipna uvrstitev dijakov, s točkami je šlo na tesno, a so po izračunu dosegli najvišje mesto in pokal ter postali ekipni državni prvaki za to leto. Prelep sončen dan, dobro urejeno smučišče s pogledom na Maribor, odlični rezultati in dobro vzdušje v ekipi so bili glavna nagrada za vse udeležence. Čestitke za rezultate našim tekmovalcem in hkrati vabilo vsem prikritim deskarjem, da se nam drugo leto pridružite.