Kranjski gimnazijci na državnem srednješolskem rokometnem prvenstvu osvojili 3. mesto

12. februar 2020 / Avtor: Nejc Moškotelc iz 1. c

21. 1. 2020 so se naši dijaki Nejc Soklič, Maks Peterlin, Miha Fajon, Andrej Svoljšak, Jan Mekuč, Peter Letonja, Ernest Pogačnik, Ožbej Šilc, Žiga Naglič in Nejc Moškotelc udeležili državnega prvenstva v rokometu v Brežicah.

Pod taktirko vsemogočnega in izvrstnega Borisa Urbanca so prikazali prvovrstno igro. V prvi tekmi so odigrali šolski primer rokometa in premagali Gimnazijo Moste. Drugo tekmo so odigrali proti domačinom. Že v uvodnih minutah sta sodnika sprejela več spornih odločitev, seveda v korist domačega moštva. Prvi polčas se je končal neodločeno 12 : 12. Slabo in neprofesionalno sojenje se je nadaljevalo tudi v drugem polčasu. Več nerazumljivih sodniških odločitev je privedlo do padca morale in končnega poraza 20 : 24. Naši dijaki so kljub temu dosegli zastavljeni cilj 3. mesto.