Kranjski gimnazijci Tina Čelik, Zala Pogačar, Mirna Broder in Jaka Čelik osvojili odličja

12. februar 2020 / Avtor: Mirna Broder iz 2. e

Plavalci Gimnazije Kranj uspešni na zimskem državnem prvenstvu v kratkih bazenih.

Od 23. do 26. 1. 2020 je v Ljubljani potekalo zimsko združeno državno prvenstvo za kategorije kadetov, mladincev in članov v plavanju. Tekmovanja v Tivoliju se je udeležilo kar nekaj gimnazijcev: barve Plavalnega kluba Triglav Kranj so zastopali Zala Pogačar (1. e), Mirna Broder (2. e), Jaka Čelik (2.e), Tina Čelik (4. e) in Neža Pogačar (4. a), za Plavalni klub Gorenjska banka Radovljica pa je plavala Manca Marčun (3. b) in Vid Potočnik (3. e). V absolutni kategoriji je Tina Čelik osvojila srebrno odličje na 50 m in 100 m prsno ter bronasto odličje na 50 m in 100 m delfin, Manca Marčun pa je bila tretja v disciplini 200 m mešano,100 m mešano in 100 m prosto. V mladinski kategoriji se je Zali Pogačar uspelo zavihteti na drugo stopničko v disciplini 400 m mešano ter tretjo stopničko na 100 m delfin.

Da je plavanje lahko tudi ekipni šport, so plavalci dokazali v štafetnih bojih:
Tina Čelik je v absolutni štafeti 4 x 50 m mešano MIX (2 fanta in 2 dekleti) PK Triglav Kranj pomagala do zlatega odličja in novega absolutnega državnega rekorda. Do novega mladinskega državnega rekorda in tretjega mesta v absolutni kategoriji pa je s štafeto 4 x 100 m mešano priplaval tudi Jaka Čelik. Sicer pa so naši dijaki, poleg že omenjenih rekordov, v klubskih štafetah priplavali še naslednja odličja:

Absolutna kategorija:

• Tina Čelik: 3 x bronasto odličje (4 x 50 m prosto, 4 x 50 m mešano in 4 x 100 m mešano)

Mladinska kategorija:

• Zala Pogačar: 1 x zlato odličje (4 x 50 m mešano MIX), 3 x srebrno odličje (4 x 100 m prosto, 4 x 50 m mešano, 4 x 100 m mešano), 2 x bronasto odličje (4 x 200 m prosto, 4 x 50 m prosto)
  • Mirna Broder: 3 x srebrno odličje (4 x 100 m prosto, 4 x 50 m mešano, 4 x 100 m mešano), 1 x bronasto odličje (4 x 50 m prosto)
  • Jaka Čelik: 1 x zlato odličje (4 x 100 m mešano).